Байден схвалив розширення прикордонної стіни з Мексикою

12

Під час передвиборчої кампанії Джо Байден обіцяв не розширювати прикордонний мур з Мексикою, тепер його адміністрація робить це.

Байден схвалив розширення прикордонної стіни з Мексикою

Президент США Джо Байден захистив рішення своєї адміністрації схвалити розширення спірної прикордонної стіни з Мексикою всупереч попереднім обіцянкам.

Гроші на ці цілі були затверджені ще за його попередника Дональда Трампа, повідомив Білий дім у четвер (за місцевим часом). Він марно намагався переконати Конгрес перерозподілити ці кошти на іншу мету, сказав Байден журналістам.

“Я не можу зупинити це”, – додав він. На запитання, чи він вважає, що прикордонні стіни допомагають боротися з нелегальною міграцією, він відповів негативно.

Розширення кордону включає приблизно 32-кілометрова ділянка в окрузі Старр у штаті Техас. Роботи в районі долини Ріо-Гранде було схвалено у 2019 році при Трампі. Відповідно до закону, вони мали бути завершені до кінця поточного року, йдеться в повідомленні уряду.

Щоб просунути будівництво, адміністрація Байдена відмовилася від виконання низки федеральних законів, зокрема, які вимагають проведення екологічних експертиз захисту водних ресурсів, дикої природи і видів у долині.

Міністерство внутрішньої безпеки США бачить «гостру необхідність» у будівництві бар’єру

У повідомленні, опублікованому в середу в офіційному журналі США, Міністерство внутрішньої безпеки доводить розширення бар’єру нинішнім напливом мігрантів на південний кордон США. Станом на серпень у цьому районі було зареєстровано близько 245 тис. нелегальних перетинів кордону.

За його словами, існує «гостра та нагальна необхідність» у фізичних бар’єрах. Саме тому обходяться деякі федеральні закони, наприклад, про оцінку на довкілля.

Мексика перебуває на шляху людей, які намагаються потрапити до США, переважно з Центральної та Південної Америки. Вони рятуються від злиднів, насильства та політичних криз у своїх країнах.

Читайте також:  У Судані напали на посла ЄС у його резиденції

Критика з боку Мексики та активістів руху за громадянські права

Глава Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор розкритикував дії уряду США, назвавши їх кроком назад, оскільки вони не вирішують проблему. Ще в січні на зустрічі в Мехіко Обрадор похвалив Байдена за його політику, заявивши, що він «перший президент США за довгий час, який не збудував жодного метра стіни, і ми вдячні йому за це, навіть якщо консерваторам це не подобається».

Організація захисту цивільних прав ACLU назвала цей вчинок «серйозною помилкою». ACLU нагадала, що Байден відкидав будівництво стін під час своєї передвиборчої кампанії і обіцяв не продовжувати його. «Замість того, щоб виконати цю обіцянку, адміністрація Байдена тепер спирається на невдалу політику минулого, яка довела свою марнотратність та неефективність», – йдеться у заяві.

Насмішки з боку Трампа

Трамп використав цю заяву для того, щоб висміяти політику Байдена. Цікаво спостерігати, як Байден порушує екологічні закони, щоб довести, що він – Трамп – мав рацію, коли схвалив фінансування будівництва стіни, написав він mutatis mutandis на своїй інтернет-платформі Truth Social.

Він закликав Байдена вибачитися перед ним та країною за невдалу міграційну політику.

У той час Трамп оголосив, що збудує «прекрасну стіну» вздовж 3200-кілометрової південного кордону з Мексикою, щоб не допустити проникнення нелегальних іммігрантів та злочинців. Демократи Байдена звинуватили його у проведенні нелюдської політики закриття кордонів.

Депортація венесуельців відновиться

У четвер уряд США також оголосив про поновлення депортації мігрантів до Венесуели. Депортаційні рейси мають розпочатися негайно.

Це торкнеться тих, хто нелегально перетнув кордон США. Венесуела вже кілька років перебуває у тяжкій кризі. За даними ООН, за останні роки мільйони людей залишили цю американську країну через злидні і насильство.

Читайте також:  Росія хоче отримати відповіді про біолабораторії в Україні

Лише кілька тижнів тому Байден надав тимчасовий захищений статус у США сотням тисяч венесуельців, які вже перебувають у країні. Це, зокрема, дає можливість працювати.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я