Байден приймає Лулу: “Маємо відстоювати демократію”.

29

Президент США Джо Байден наполягав на збереженні демократичних цінностей під час візиту до свого бразильського колеги Луїса Інасіа Лулі да Сілви.

«Сильна демократія наших двох країн зазнала випробування», – сказав Байден у п’ятницю у Білому домі у Вашингтоні. “Ми повинні продовжувати відстоювати демократію, демократичні цінності, які лежать в основі нашої сили”. Лула заперечив, посилаючись на свого попередника Жаїра Болсонару, який дотримується правих поглядів: Бразилія ізолювала себе протягом чотирьох років.

Лула, політик лівого штибу, виграв другий тур виборів у Болсонаро наприкінці жовтня. Лула вступив на посаду 1 січня. Зміна влади супроводжувалася сильними заворушеннями. У січні прихильники Болсонаро взяли штурмом Конгрес, Верховний суд та резиденцію уряду у столиці Бразиліа. Спалах насильства в Бразилії похмуро нагадує штурм Капітолію США трохи більше двох років тому, коли прихильники тодішнього президента Дональда Трампа затято вторглися до парламенту у Вашингтоні.

Лула відкрито критикував Болсонаро на зустрічі із Байденом. Його попередник, за його словами, не приділяв багато уваги міжнародним відносинам. «Його світ розпочинався і закінчувався фальшивими новинами, вранці, вдень та ввечері», – сказав Лула. “Звучить знайомо”, – відповів Байден – очевидний натяк на свого попередника на посаді Трампа.

.

Читайте також:  Після штурму конгресу: яку роль відіграв Болсонар?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я