Байден прибув до Північної Ірландії

48

Угода Страсної п’ятниці врегулювала кривавий конфлікт 25 років тому. Напруженість зберігається досі. Президент США сам має ірландських предків і вирушає на Смарагдовий острів на річницю.

 

Байден прибув до Північної Ірландії

Учора ввечері президент США Джо Байден прибув до Північної Ірландії, щоб відсвяткувати 25-ті роковини Угоди Страсної п’ятниці. Телевізійні кадри показали президентський літак Air Force One у аеропорту північноірландської столиці Белфасту. Президента США привітав прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак.

Байден, який пишається своєю ірландською спадщиною, планує виступити перед народом Північної Ірландії в університеті Ольстера в Белфасті сьогодні вдень. За даними Білого дому, також заплановані зустрічі із лідерами основних політичних партій Північної Ірландії. Пріоритетом його візиту буде дотримання різних угод та «збереження миру», сказав Байден незадовго до від’їзду. «Схоже, що ми цього досягнемо», – додав він.

Угода Страсної п’ятниці 1998 року поклала край десятиліттям кривавого конфлікту між католицькими прихильниками об’єднання двох частин Ірландії та переважно протестантськими прихильниками союзу Північної Ірландії з Великобританією.

Але через чверть століття в регіоні все ще зберігається напруженість. Напередодні візиту Байдена до Лондондеррі, яке католики називають Деррі, спалахнули заворушення, і було підпалено поліцейську машину. Пізніше поліція виявила у місті кілька закладених бомб. Крім того, провінція страждає від політичного паралічу, оскільки найбільша протестантська юніоністська партія DUP не погоджується з правилами Brexit.

З Белфасту Байден планує сьогодні вирушити до столиці Ірландії Дублін, де на завтра заплановані зустрічі з президентом Ірландії Майклом Д. Хіггінсом та прем’єр-міністром Лео Варадкаром. Він також хоче відвідати місця, де мешкали його предки.

Читайте також:  Інтриги навколо англійського прем'єра Сунака

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я