Байден обговорює питання безпеки з державами на східному фланзі НАТО

22

За два дні до річниці агресивної війни Росії проти України США та країни східного флангу НАТО обговорюють питання безпеки у регіоні. У ході свого візиту до Варшави президент США Джо Байден зустрінеться сьогодні з главами держав та урядів так званого формату Бухарестської дев’ятки. До нього входять Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина, Чехія, Словаччина та три балтійські країни – Естонія, Латвія та Литва. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також візьме участь у зустрічі.

Напередодні річниці, яка відбудеться цієї п’ятниці, триває серія символічних зустрічей, поїздок та виступів. Росія, з одного боку, та Україна та її міжнародні прихильники – з іншого, хочуть передати відчуття перемоги.

Путін звинувачує Захід

Напад 24 лютого 2022 року було скоєно за наказом президента Росії Володимира Путіна. У вівторок він заявив, що «спеціальну військову операцію» буде продовжено. Ось як Москва називає війну. «Крок за кроком, акуратно і послідовно ми вирішуватимемо завдання, що стоять перед нами», – сказав Путін у Москві під час звернення до нації. Вдесяте він звинуватив Захід у війні. Як політичне попередження Заходу Путін оголосив про припинення дії останньої великої угоди щодо контролю над ядерними озброєннями – договору «Новий старт» від 2010 року.

За кілька годин Байден виступив із промовою перед Королівським замком у Варшаві. Він застеріг Росію від нападу на НАТО і посилався на силу оборонного альянсу. «Кожен член НАТО знає, і Росія також це знає: напад на одного – це напад на всіх. Захищати кожен дюйм території Нато є священною клятвою», – сказав президент США. Він також заявив, що підтримка України не ослабне. “Нато не буде поділено, і ми не втомимося”, – сказав Байден. Він оголосив про нові санкції проти Росії.

Читайте також:  Сотні випадків екстремізму та злочинів на ґрунті ненависті

Вже в понеділок Байден вирушив у зону бойових дій у Києві, дотримуючись суворих заходів безпеки. Там він запевнив главу української держави Володимира Зеленського у незмінній підтримці США.

Байден відвідує Київ та Варшаву

Президент Польщі Анджей Дуда подякував Байдену за його візит до Києва під час переговорів у Варшаві у вівторок. Він сказав, що це підняло бойовий дух захисників України. «Але це також був чудовий жест щодо наших союзників у НАТО та людей, які стоять на боці вільного світу», – сказав Дуда.

Президент Польщі наголосив, наскільки важливою є присутність американських військ для безпеки його країни. За даними Міністерства оборони у Вашингтоні, у східній частині країни-члена НАТО та ЄС вже перебуває близько 11 000 американських військовослужбовців, більшість із яких працюють на ротаційній основі. Уряд у Варшаві сподівається на ще більшу військову присутність США.

Байден подякував Польщі за таку енергійну підтримку України. Жодна інша країна не прийняла стільки військових біженців із України, як Польща. Польща не лише сама надає військову допомогу, а й значну частину постачання зброї з інших країн в Україну також перевантажує на польській території.

Варшава бере на себе ключову роль

Таким чином, Варшава відіграє провідну роль на східному фланзі НАТО. Радник Дуди з питань зовнішньої політики Марчін Пшидач сказав перед зустріччю в середу: «Той факт, що вісім лідерів цього регіону і генеральний секретар НАТО прибули сьогодні на запрошення президента Анджея Дуди, показує, що Варшава є центром обговорення питань безпеки в цьому регіоні». .

Нато та США вже зміцнили східний фланг після 2014 року, коли Росія анексувала український півострів Крим та розпочала війну на сході України. Після широкомасштабного вторгнення в Україну рік тому побоювання країн Центрально-Східної Європи лише посилились. Вони є одними із найзатятіших прихильників України. Винятком є ​​Угорщина, яка за прем’єр-міністра Віктора Орбана продовжує підтримувати тісні контакти з Москвою.

Читайте також:  Перемога Лули на виборах у Бразилії: реакція політиків

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я