Associated Press випустили розслідування про «зачистку» у Бучі

23

Стали відомі подробиці жорстокої розправи у Бучі.

Американське агентство Associated Press випустило розслідування про «зачистку» у Бучі. На основі записів з камер спостереження та перехоплених телефонних розмов журналісти з’ясували, що це була «жорстока організована операція».

Нове розслідування знову висвітлило криваві подробиці того, що відбувалося в Бучі до виведення звідти російських військ. Перехоплені телефонні розмови та записи з камер дозволяють журналістам Associated Press заявляти, що у місті відбулася організована, методична «зачистка».

Повідомляється, що російські солдати ходили від будинку до будинку зі списками спецслужб. Вони намагалися виявити тих, хто становив «загрозу». Озброєних добровольців і цивільних осіб, підозрюваних у сприянні українським військам, було піддано тортурам і страчено. Про це свідчать відеозаписи з камер спостереження, аудіозапису та інтерв’ю.

При цьому було неважливо, ким виявлявся потенційний «ворог». У розслідуванні наводиться історія, коли солдати на місці розстріляли підлітка, виявивши в його телефоні паблики з інформацією про російських військових.

«Розстрілюють усіх, начхати, хто це: дитина, жінка, старий. Усіх, хто має зброю, вбивають. Абсолютно всіх», — таку цитату з телефонної розмови російського солдата із дружиною наводить Associated Press.

Розслідування про «зачистку» у Бучі: це була систематична операція

Телефонні розмови також підтвердили, що акти насильства та вбивства мирні не були окремими випадками свавілля чи саботажу. Це була цілеспрямована “зачистка”. Термін взятий із лексикону самих окупантів.

Один із солдатів, чиї розмови перехопили, розповідав матері, що вирушає на «зачистку», вилучає зброю, обшукує людей і перевіряє їхні телефони, «щоб дізнатися, чи є інформація чи хтось проти нас».

Російські солдати вривалися до будинків, проламували паркани танками, як показують кадри з камер. За словами мешканців, вони забирали інструменти, електроніку, продукти харчування та спиртні напої.

Читайте також:  Путін не зацікавлений у переговорах - ISW

Associated Press відкрили подробиці про те, що сталося в Бучі. Фото: ShapikMedia/shutterstock.com

Побоюючись саме такого розслідування, солдати систематично знищували кожну знайдену камеру відеоспостереження. Це добре видно на відеозаписах, отриманих Associated Press.

Це розслідування спирається на ті ж докази, що й українське розслідування військових злочинів у Бучі. Воно ще раз підтверджує слова головного прокурора України про те, що ця подія — не окремі «помилки» військовослужбовців, а систематична політика, спрямована проти українського народу.

Російська сторона не визнала вчинені у Бучі злочини. У російському медіа-просторі висувалися різні версії до інсценування відео-доказів до того, що вбивства сталися вже після відходу військ.

У разі війни неможливо перевірити джерела Associated Press на справжність.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я