Арештований спільник розвідника в BND

18

Після арешту співробітника Федеральної розвідувальної служби (BND) за шпигунство на користь Росії, заарештований спільник, він також перебуває під вартою.

Російський шпигунство: заарештовано спільника російського розвідника в BND

Після арешту співробітника Федеральної розвідувальної служби (BND) за шпигунство на користь Росії, заарештований спільник, він також перебуває під вартою. Як повідомила в четвер Федеральна генеральна прокуратура в Карлсруе, ця людина підозрюється в тому, що вивезла секретну інформацію, здобуту співробітником BND, до Росії і передала її тамтешній розвідці. Згідно з звітом, людина, яка заарештована в Мюнхені в неділю, є громадянином Німеччини, але не співробітником BND.

Стають відомі нові деталі, що стосуються історії затриманого 21 грудня за підозрою в шпигунстві на користь Росії співробітника Федеральної розвідувальної служби (BND). Генпрокуратура ФРН зберігає з цього приводу мовчання, посилається на свій скупий прес-реліз, опублікований наступного дня після арешту Карстена Л. (Carsten L.).

«Велике вухо BND»

Так, тижневик Focus вказує, що Карстен Л. був свого роду «великим вухом BND» – обіймав керівну посаду у секретному відділі технічної розвідки. За допомогою спеціальних антен BND моніторить всесвітню електронну комунікацію, фільтрує її та виловлює секретні дані про закордонні армії, ситуації на фронтах, корумпованих урядах, терористів, торговців зброєю.

З усього цього моря секретної інформації Карстен Л., за даними Focus, виокремлював найважливішу, систематизував і постачав їй уряд Німеччини, бундесвер, окремі міністерства, профільні комітети бундестагу. При цьому, особливо пікантно, він мав доступ і до даних, якими обмінювалися з BND дружні спецслужби: американське Агентство національної безпеки (NSA) і британський Центр урядового зв’язку (GCHQ), що займається радіоелектронною розвідкою, а також спецслужби Франції та Ізраїлю.

Саме британці особливо успішні щодо контролю за зв’язком, електронною комунікацією і навіть телефонними розмовами між російськими військовими в Україні. За інформацією Focus, німецькі слідчі не виключають, що Карстен Л. ділився з російським замовником та отриманими таким чином даними. Якщо це справді так, то дружні спецслужби точно не зрадіють, а нинішній і без того дуже тендітний фундамент довіри між ними та BND буде дуже підірваний.

Читайте також:  Більшість громадян Німеччини незадоволені урядом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я