AfD виграє від образи східних німців

30

«Праві радикали підносять жителів східних земель як німців і патріотів, як членів національної спільноти, а не класу».

 

Соціолог: AfD виграє від образи східних німців

На думку соціолога з Єни Клауса Дерре, AfD виграє від того, що багато жителів східних земель Німеччини вважають себе знеціненими. «Багато людей тут відчувають себе знеціненими та зневаженими у трьох сенсах: як робітник, як східний німець, а тепер ще й як чоловік», – сказав Дерре в інтерв’ю Der Spiegel. “AfD задовольняє потребу людей у ​​визнанні”. «Праві радикали підносять їх як німців і патріотів, як членів національної спільноти, а не класу».

Тим самим вони переформулюють соціальне питання – «уже не як конфлікт між низами та верхами, працею та капіталом, а між внутрішнім та зовнішнім: згідно з цим наративом, загарбники – біженці та інші мігранти – претендують на наше національне багатство, вони мають піти», – пояснив експерт.

Сплеск популярності AfD

AfD нещодавно пережила сплеск у опитуваннях – перші ефекти вже видно. В окрузі Зоннеберг на півдні Тюрінгії політик AfD Роберт Зессельманн став першим у Німеччині головою округу від AfD, а в Рагун-Єсніц у Саксонії-Анхальт політик AfD був обраний мером. У Тюрингії AfD класифікується Державним відомством із захисту конституції як «виразно вкрай права» і перебуває під наглядом.

Дерре розповів “Der Spiegel”, що профспілки стикаються з “справжньою дилемою” у відносинах з AfD. Частково це пов’язано з правопопулістськими настроями серед членів профспілок та вимогою політичного нейтралітету профспілок. Водночас, базовий антифашистський консенсус є «практично частиною свідоцтва про народження профспілок», сказав Дерре. «Якби вони підкорилися цим вимогам правих функціонерів, їх розірвало б на частини, ліві та члени з міграційним минулим масово залишили б профспілки».

Читайте також:  Даніель Штіх висунутий на європейські вибори

Проте профспілки на Сході слабші, ніж на Заході. «Якби вони зробили безкомпромісні дії проти своїх правих функціонерів на заводах, вони повністю втратили б підтримку серед робітників, серед яких вони часто користуються великою повагою, і стали б ще слабшими», – сказав Дерре.

Він висловився за визнання законності багатьох почуттів, пов’язаних із девальвацією. «Колективні переговори в державному секторі, поштою і тепер на залізниці показують, що профспілки можуть зібрати в кулак почуття власної гідності: Робітники, підніміть голови! Ми досягли успіху як колектив. Такий досвід дуже важливий».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я