Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку

25

Традиційно голову цієї установи призначають США. Байден привітав Банга.

 

Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку

Як і очікувалося, колишнього генерального директора Mastercard Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку. Про це було оголошено Банком у Вашингтоні у середу. Він замінить на цій посаді Девіда Малпасса, який несподівано оголосив про свою відставку у лютому. Термін повноважень Бангі складає 5 років. Він був єдиним кандидатом на цю посаду і мав зайняти його 2 червня.

У лютому президент США Джо Байден висунув Бангу як кандидат на посаду голови Світового банку. Традиційно голову цієї установи призначають США. 63-річний менеджер індійсько-американського походження останнім часом був заступником голови фінансового інвестора General Atlantic. Його перше завдання на новій посаді, ймовірно, стане реформа Світового банку, яку установа зараз просуває.

Потрібно відповідати на глобальні виклики

Байден привітав Банга. За словами демократа, він допоможе направити Світовий банк, який зараз розвивається, щоб відповідати на глобальні виклики. У цьому контексті новий президент також зосередиться на проблемі зміни клімату. Банга також відіграватиме важливу роль в об’єднанні державного та приватного секторів для здійснення необхідних «фундаментальних змін у фінансуванні розвитку».

Відставка Малпасу відбудеться приблизно за рік до закінчення терміну повноважень голови Світового банку. Економіст, кандидатуру якого висунув тодішній президент США Дональд Трамп, зазнав різкої критики за заяву про зміну клімату. У вересні минулого року Малпас ухилився від відповіді на питання, чи сприяє спалювання викопного палива глобальному потеплінню. Натомість голова Світового банку сказав: «Я не вчений». Пізніше Мальпас спробував пом’якшити збитки і сказав, що шкодує про свій вибір слів.

Читайте також:  Масові протести в Ізраїлі продовжуються

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я