8 корисних порад, які допоможуть пережити розставання

111

Переживання через розставання волають до співчуття, і ваші друзі, родина, колеги, сусідка і навіть касир супермаркету намагаються дати відповідну пораду. Як би щиро ці люди не дбали про ваші інтереси, їхні рекомендації програють професійній мудрості експертів.

Портал ELLE розповідає, що радять психологи, коли стосунки закінчуються.

1. Не приховуйте переживань

Люди по-різному відчувають емоції, тому немає сенсу фантазувати на тему, як ваш колишній переживає розлуку. Незважаючи на потік безтурботних фото у соцмережах, ви ніколи не вгадаєте, що в нього на душі. «Перестаньте змагатися у байдужості і прийміть ваші переживання, навіть якщо вони вганяють у сльози, – рекомендує психотерапевт із Лос-Анджелеса Спенсер Норті. — Це нормально — сумувати через втрату людини, яка була для вас важлива. Ви не виграєте у розлуці, будучи тим, у кого менше турбот, прихильності та вразливості. Крім того, визнання цінності втрат допоможе зрозуміти, чого ви хочете, коли у вас з’являться нові відносини ».

2. Втішайтеся, але в міру

Немає нічого поганого в тому, щоб втішити себе відерцем морозива або убити пару днів за переглядом «Друзів», заливаючи горе охолодженим блан. Але не забувайте, що всі забави, що відволікають від неприємностей (солодке, шопінг, серіали, алкоголь) не вирішують проблем, а лише створюють ілюзію контролю над небажаними почуттями. «Соціальна культура змушує нас ігнорувати чи маскувати емоції у діях, які допомагають тимчасово забути про переживання, — пояснює Лаура Хек, психолог і підкаста Marriage Therapy Radio, яка веде. — Однак кожне з почуттів, якими наділена людина, розвиває особистість та збагачує життєвий досвід. Не забороняйте собі сумувати – дозвольте переживанням виконати своє завдання».

3. Продумайте дозвілля

Розлучившись із милим, ви, мабуть, виявите надлишок вільного часу – використовуйте його у своїх інтересах. «Займіться тим, що відкладали на другий план заради стосунків — поверніться до тренувань на пілоні, дослухайте аудіоколекцію творів Пєлєвіна або спробуйте щось зовсім нове, — радить клінічний психолог та гіпнотерапевт Ольга Голосова. — Коли закінчуються стосунки з партнером, необхідно відновити найважливіший зв’язок у житті — стосунки із собою».

Читайте також:  Беруть "кота в мішку": небагато людей перевіряють історію машини в базах даних CSDD перед її покупкою

4. Покладіться на близьких

Подолання розлучення – дуже особиста драма, але це не означає, що ви повинні страждати поодинці. Розкажіть друзям, членам сім’ї або психотерапевту (якщо він у вас є) про те, через що ви проходите. «Не сумнівайтеся, друзі та родина з радістю підтримають вас у цей складний час, – каже Голосова. — Відвертий діалог з близькими звільнить вас від надмірної самокритики за невдалий роман і нагадає вам, що ви хороша людина, яка заслуговує на щасливі стосунки».

5. Припиніть стеження

Нелегко визнати, що кохання вже в минулому, особливо коли соцмережі бомбардують постійними нагадуваннями про колишнє. Якщо ви не хочете видаляти його з друзів і блокувати контакт, обміркуйте альтернативні правила безпеки, наприклад, відключення сповіщень у Facebook, Snapchat і Instagram. Так буде краще — з очей геть, із серця геть. «Смартфони та соціальні мережі спокушають підглядати за життям вашого екс і навіть відправляти йому повідомлення у хвилини слабкості. Такі пориви, як правило, відображають не найкращу версію вас і збільшують ймовірність спонтанних контактів, здатних знищити позитивні спогади та почуття, що залишилися між вами», — застерігає Спенсер Норті.

6. Не ідеалізуйте минуле

Не має значення, як сильно ви його любили. Постарайтеся зберегти об’єктивність щодо його недоліків, а чи не романтизувати їх. «Яким би болючим не було розставання, корисно визнати причини, через які вам краще без колишнього, — наполягає Ольга Голосова. — Навіть якщо ви впевнені, що це був ваш єдиний, немає сенсу заперечувати перешкоди та промахи у ваших стосунках. Зніміть рожеві окуляри, припиніть романтизувати минуле — ви вивільнете енергію для емоційної реабілітації».

7. Візьміть на себе відповідальність

Визнання своїх недоліків – важливий крок до емоційної зрілості. Здатність зрозуміти свої помилки потребує певної саморефлексії та смиренності — якостей, які допомагають тверезо оцінити те, що відбувається, та благотворно впливають на майбутнє. «Навіть якщо колишній винен на 90%, усвідомлення своєї ролі в розриві, що стався, — важливий урок для перспективних відносин», — вважає Лаура Хек.

Читайте також:  iPhone став сідати швидше? Скористайтеся цими порадами

8. Влаштуйте фінальні переговори

Відверта розмова через деякий час дасть правильний імпульс для руху вперед: ви ставите питання, що вас цікавлять, і отримуєте корисний фідбек для самовдосконалення. «Завжди є спокуса не відкладаючи докопатися до суті, але не поспішайте влаштовувати діалог, що викриває, — радить Норті. — Потерпіть хоча б місяць і поговоріть начистоту, коли вщухнуть пристрасті, що переживаються. Почуттям і думкам потрібен час, щоб очиститись від емоційного негативу».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я