Виробники обіцяють “полегшення сильного болю, не звикаючи до активної речовини”. У Сполучених Штатах було створено нові знеболюючі засоби. Американські продукти та контроль за ліками (FDA) вже дав йому зелене світло.
Наприкінці січня американський санітарний нагляд за якістю їжі та лікарських засобів США (FDA) схвалив новий тип препарату – Сузетрігін (Сузетрігін). Він призначений для лікування помірного та сильного гострого болю. Це важливо Нові сильні знеболюючі засоби без ризику звикати – на відміну від опіоїдів. Вчені розробили його більше двох десятиліть.
Мартін Сул, голова Центру болю в університетському медичному центрі Мангейма, говорить прорив. «Основна різниця полягає в тому, що активна речовина використовує абсолютно новий метод. Немає іншого знеболюючого препарату з тим самим фармакологічним підходом.
Активний інгредієнт шукав 20 років
Розвиток Сусетрігіна розпочався наприкінці 1990 -х з фундаментальних досліджень Стівена Ваксмана з Єльського університету. Він вивчав, як нервові клітини передають сигнали болю від тіла до мозку. У нервових клітинах є дев’ять різних каналів натрію – вони відповідають за передачу больових сигналів. Вчені зосереджувались на двох каналах під назвою NAV1.7 та NAV1.8. Якщо ви блокуєте ці канали, ви можете запобігти передачі сигналу та позбутися болю. У цьому випадку мозок не впливає, а залежність не викликана.
Цей підхід підкріплюється, спостерігаючи за членами пакистанської родини – вони зовсім не відчувають болю. У Пакистані їх називають «ходунками вздовж вогню» – вони можуть ходити в гарячому вугіллях, не відчуваючи болю від тепла. Вони знайшли Мутація, що пригнічує натрієвий канал NAV1.7. Зрештою, дослідники досягли успіху з натрієвим каналом NAV 1.8. Речовина сусетрігіну стабілізує закритий стан каналу і тим самим перериває передачу сигналу болю.
Як Сусетрігін встановив себе на практиці
Провели два клінічні дослідження, в яких брали участь понад 2000 пацієнтів із помірним або сильним болем. Дослідження показали, що Сусетрігін знімає гострий біль, а також опіоїди. В одному дослідженні його випробували після абдомінопластики, в іншому – після корекції кісток стопи. Побічні ефекти – свербіж, спазми та почервоніння шкіри – не були сильнішими, ніж при прийомі опіоїдів.
Досі незрозуміло, чи підходить сусетригін для вирішення проблеми опіоїдної залежності при хронічному болі. Тепер він використовується лише для короткого терміну використання. З тією ж застосуванням, опіоїди рідко призводять до залежності – їх приймають лише кілька днів.
Знеболюючи, не звикаючи: до кого він підійде і коли чекати його в Німеччині
Мартін Душ пояснює різницю між гострим та хронічним болем. Перший виникає внаслідок травми. Біль, як правило, зникає через кілька днів або, не пізніше, тижні, коли травма заживає. На відміну від Дюша, є хронічний біль, коли між травмою та болем виникає хронічний біль. Ось чому Ліки, яке запобігає передачі болю, не може працювати при хронічному болі. Тому навряд чи Susetrigin зможе замінити опіоїдні препарати для лікування хронічного болю.
Досі незрозуміло, коли в Європі дозволено новий препарат. Виробник каже: «В даний час ми зосередилися на комерціалізації Journavx (Susetrigin) у США. Ми продовжуватимемо оцінювати потенційні можливості для розширення географії продажів у майбутньому » Після затвердження FDA в Америці компанія Він також очікує відповідної процедури дозволу на цю діючу речовину в Європі.