600 штрафів проти активістів лише у Берліні

16
Лише у столиці Берліні вже виписано 600 штрафів демонстрантам на захист клімату за такі дії, як блокування доріг. Проти них порушено 2200 кримінальних справ, повідомила начальник поліції Барбара Словік в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur.

Трохи менш як за рік активісти перекрили вулиці Берліна у 276 випадках. Крім того, до середини грудня було вчинено 42 інші дії, деякі з яких були карані згідно із законом.

Берлін є одним із центрів групи «Останнє покоління», яка своїми діями хоче привернути увагу до зміни клімату, що погіршується, і вимагає більш рішучих контрзаходів. З цією метою демонстранти блокують дороги та перехрестя, на яких вони іноді тримаються самі. Вони також провели демонстрацію на асфальті аеропорту. Дехто також прилипав до картин у музеях. У Потсдамі вони кидали картопляне пюре у картину. У Берліні незадовго до Різдва вони спиляли верхівку ялинки біля Бранденбурзьких воріт.

Активісти хотіли зірвати церковну службу

За даними поліції, кліматичні активісти у Штутгарті планували зірвати різдвяну службу, яка транслювалася у прямому ефірі на телебаченні ARD напередодні Різдва. Однак влада знала про цей план заздалегідь. Тому службу в церкві Воскресіння Христового в Штутгарті-Мьорінгені вже було записано напередодні. Напередодні Різдва вісім активістів групи «Останнє покоління» виявили опівдні лише замкнену церкву. Парафіяльний офіс повідомив про це поліцію.

Федеральний міністр юстиції Марко Бушман різко критикував заплановану акцію. Той, хто хоче штурмувати церковну службу на Різдво, щоб просувати політичні цілі, не має права на допомогу, написав політик ВДП у Twitter. “Так не знайти прихильників, тільки супротивників”. Таким чином, група завдає серйозної шкоди захисту клімату.

Штайнмаєр: «Не нашкодь справі захисту клімату»

У своєму різдвяному зверненні федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр закликав молодих і людей похилого віку до спільних дій проти зміни клімату. Необхідні як амбіції молодих, і досвід старих. «Зрештою, у всіх нас є спільна мета: щоб молоді були не «останнім поколінням», а першим поколінням світу, дружнього клімату». Молодші мають бути налаштовані критично, «не завдаючи шкоди справі захисту клімату, налаштовуючи інших проти себе», – сказав Штайнмайєр.

Читайте також:  Verdi пообіцяв страйк держслужбовців

Шеф поліції Берліна Шлоуік повідомив агентству dpa, що в столиці на цю тему було витрачено 220 тисяч чоловік-годин. Це величезний обсяг роботи – спостереження за невралгічними транспортними вузлами та будинками, усунення застряглих демонстрантів, перекриття перехресть та перенаправлення руху. Крім того, існує робочий час для проведення розслідувань, переслідування за кримінальні злочини та адміністративні правопорушення, а також для провадження у справах про штрафи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я