5 неочевидних звичок, які послаблюють імунітет

27

Подивившись на свій спосіб життя з боку, ви напевно виявите, що деякі звички, яким ви потураєте на щоденній основі, можуть погано впливати на здоров’я, у тому числі стан імунної системи. З якими варто бути особливо обережними?

Імунітет – надзвичайно складна система, яка захищає організм від впливу вірусів та хвороботворних організмів, а також бере участь у його рятуванні від власних застарілих чи дефектних клітин. За сучасного способу життя створюється середовище, що сприяє швидкому поширенню різних ГРВІ, пише Marie Claire.

Проте, всупереч поширеній думці, одне-два ГРВІ, перенесені за сезон, не є показником зниженого імунітету. Якщо простудні захворювання виникають хащі і протікають з ускладненнями, варто пройти поглиблене обстеження. Не виключено, що справжня причина погіршення імунітету криється у вашому способі життя та набутих звичках, на які вкажуть відповідні аналізи та експертиза фахівця.

Вживання недостатньої кількості води

Стандартна норма вживання води – 1,5-2 літри на добу. За великої фізичної активності або активного потовиділення цю кількість краще збільшити. Вживання недостатньої кількості води може призвести до зневоднення, погіршення властивостей крові, сухості слизових оболонок, які в такому стані стають більш уразливими перед інфекціями.

Незволоження повітря у житловому просторі

Взимку протягом опалювального сезону повітря в приміщеннях стає дуже сухим. Він може ставати винуватцем сухості шкіри та слизових оболонок, послаблюючи місцевий імунітет. У сухому повітрі також довше зберігаються частки вірусів та мікроорганізмів, які поширюються під час розмови, кашлю тощо.

Незбалансоване харчування

Недостатньо різноманітне харчування та суворі дієтичні обмеження можуть призводити до дефіциту вітамінів та мінералів, яке, у свою чергу, загрожує зниженням імунітету. Вживання великої кількості солодкого, особливо солодких газировок, призводить до коливань рівня цукру в крові та створює благотворні умови для розмноження бактерій на шкірі та слизових.

Читайте також:  Небезпечно для шлунка: продукти, які не можна їсти вранці натщесерце

Недостатня кількість сну

Уві сні відбувається відпочинок та відновлення всіх органів та систем організму. Хронічний недосип знижує опірність організму інфекціям.

Нехтування спортом

Фізична активність – одна з головних умов підтримки міцності імунітету, особливо якщо ви тренуєтеся на свіжому повітрі. Хороший кровообіг дозволяє клітинам імунної системи добре виконувати свою захисну функцію у всіх куточках організму.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я