5 способів підняти собі настрій, якщо ви постійно зайняті

68

Настрій часто визначає якість нашого життя, впливає на сприйняття світу, стосунки, психічне та фізичне здоров’я. Причини поганого настрою бувають різними і внутрішні, і зовнішні. Головне — не занурюватися в негатив із головою та вміти перемикатися.

Ви замислювалися, як можна швидко покращити настрій? Пропонуємо вам кілька порад.

1. Зайнятися тим, що ніколи немає часу

Коли ми постійно зайняті, часто мріємо про вільну хвилинку, щоб витратити її на заняття, яке, як ми думаємо, допоможе нам відчути себе набагато краще. Наприклад, піти на прогулянку до парку, прийняти ванну, приготувати улюблену страву чи зв’язати шапку. Спробуйте піддатися своїм бажанням і погляньте, як це на вас вплине.

Можливо, ви настільки відпочинете і «зарядитеся», що встигнете зробити не менше, ніж зазвичай зайняті, чи то навчання, робота чи виховання дітей.

2. Застосувати принцип “зміни – все одно що відпочинок”

Це не зовсім так, але зміни можуть покращити настрій. Змініть обстановку та попрацюйте, наприклад, за іншим столом в офісі або в новій кав’ярні, якщо працюєте віддалено.

Ще можна змінити щось у своєму звичному порядку дня і виконувати рутинні дії в іншій послідовності або в іншому місці. Наприклад, зробити зарядку не в спальні, а у вітальні чи перевірити пошту не вранці, а ввечері.

Коли ми зайняті, у нас рідко залишається розумова енергія на те, щоби запланувати подібні зміни. Тому, можливо, вам доведеться вигадувати їх на ходу.

3. Виїхати на вихідні

Після довгого тижня, наповненого робочими та домашніми клопотами, відновити сили в суботу та неділю не завжди виходить. А якщо список справ постійно поповнюється новими пунктами, то взагалі може здатися, що ви ніколи не розслабитеся по-справжньому. Невелика поїздка з ночівлею чи хоча б на один день дозволить не лише змінити обстановку, а й буквально дистанціюватися від справ.

Читайте також:  Нездорові стосунки: ознаки, за якими їх можна розпізнати

4. Зробити щось звичне, не поспішаючи

Наприклад, повільно випити чашку кави, по-справжньому відчуваючи смак напою, або прийняти довгий неквапливий душ. Це дозволить розслабитися та насолодитися моментом.

5. Виконати коротке завдання, яке постійно відкладали

Знайдіть у своєму списку справ пункт, який давно там «нудиться» і не дає вам спокою, і виконайте його. Намагайтеся вибрати справу, на яку піде не більше 15 хвилин. Наприклад, розібрати документи на робочому столі або пришити ґудзик на сорочці. Так ви не лише скоротите список справ, а й зменшите рівень стресу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я