20 звичок, які вирішать більшість проблем у житті

33

Тренуйте стійкість мислення, не зациклюйтесь на минулому та частіше ходіть на прогулянки. А які ще звички полегшать ваше життя та позбавлять проблем у майбутньому?

Щодня ми стикаємося з маленькими та великими проблемами. Вони виникають на різних етапах життя і найчастіше потрапляють до кількох категорій: здоров’я, фінанси, відносини, робота, кар’єра та цілі. Але жодні труднощі не повинні зупиняти наше особисте зростання, пише Lifehacker. Важливо навчитися адаптуватися до змін і продовжувати рухатися вперед, навіть коли все навколо руйнується. Ось які звички у цьому допоможуть.

 • Складати список проблем хоча б раз на місяць. Це найкращий спосіб відстежувати перешкоди, які перед нами виникають, та виявляти обхідні шляхи.
 • Розставляти проблеми за пріоритетом. Не кожна з них справді важлива та термінова, деякі лише здаються такими. Записуйте проблеми в порядку важливості та використовуйте список, щоб розбиратися з ними по черзі.
 • Тренувати мислення. Вирішення проблем залежить від стійкості розуму. Сьогоднішні труднощі готують нас справлятися із завтрашніми. Тому важливо розвивати життєстійкий спосіб мислення. Американський пастор, письменник і педагог Чарльз Свіндолл говорив: “Життя на 10% складається з того, що відбувається, і на 90% з того, як ми на це реагуємо”.
 • Відкладати гроші. Майбутнє завжди буде невизначеним. Найкращий спосіб до нього підготуватися — робити заощадження. Наприклад, включити автопереказ невеликої суми на окремий банківський рахунок, щоб не нагадувати собі про це щомісяця.
 • Розвивати навички, які зроблять вас незамінним фахівцем у майбутньому. Перетворіть постійне навчання на звичку і намагайтеся набувати нових навичок щомісяця. Найкраще ті, що довго не застаріють і завжди будуть потрібні.
 • Будувати “портфельну” кар’єру. Ви заробите більше, якщо окрім основного заняття ваш «портфель робіт» буде включати додаткові і ви застосовуватимете свій професійний досвід різними способами, наприклад брати невеликі сторонні проекти, консультувати або писати статті як експерт.
 • Інвестувати. Проконсультуйтеся зі спеціалістом або вкладіться в проекти, які допоможуть вам проявити себе. Це відкриє можливість заробляти більше у майбутньому.
 • Визначити щонайменше дві області, в яких можна професійно зростати. Знайдіть книги, ресурси та людей, які допоможуть вам стати кращими.
 • Запобігати робочим стресам. Найчастіше беріть перерви, скоротите кількість своїх обов’язків, звільніть розклад від непотрібного, займайтеся одним завданням за раз, складайте короткі списки справ та враховуйте свої біоритми.
 • Відпочивати. Наше тіло працює 24 години на добу. Тому вкрай важливо завжди висипатись і знаходити час на те, щоб «перезавантажитися» морально та фізично. Це один із найкращих способів уникнути проблем зі здоров’ям, зберігати зосередженість та гостроту розуму.
 • Залишатися активним. Додайте щоденні 15-хвилинні прогулянки на свіжому повітрі у свій розклад, щоб позбутися стресу та відновити ясність мислення.
 • Проводити час на природі. Це допомагає відновлювати запаси енергії, покращує увагу та піднімає настрій.
 • Присутня у моменті. Залучення в даний час не дає занепокоєння і тривозі заволодіти нашим життям. Коли ми перебуваємо в потоці, нічого більше не має значення, крім того, що відбувається тут і зараз.
 • Створювати чіткі системи для всього, чим займаєтесь. Якщо ви хочете писати щодня, знайдіть у розкладі найкращий час для цього і змініть навколишнє оточення так, щоб вона підтримувала цю звичку, наприклад купіть гарний блокнот.
 • Регулярно займатись спортом. Щоб перетворити тренування на звичку, проводьте їх в той самий день в один і той же час. Створіть спеціальний плейлист і загалом зробіть процес максимально приємним, щоб з нетерпінням чекати на кожне наступне заняття.
 • Наповнювати життя змістом. Запишіть усе, пов’язане з сім’єю та роботою, що змушує вас почуватися живим. Приділяйте заняттям зі списку якнайбільше часу.
 • Чи не зациклюватися. Не всі проблеми у житті можна вирішити. Деякі, наприклад, пов’язані з погодою, економікою, словами та вчинками інших людей, нам непідвладні. Не хвилюйтеся через них. Зосередьтеся на власних думках і звичках і на тому, що дійсно можете виправити.
 • Зберігати неупередженість під час вирішення проблем. Не варто припускати, ніби з аналогічними завданнями треба робити однаково. Те, що спрацювало раніше, може не спрацювати тепер. Не дозволяйте собі застрягти у минулому. Постійно оновлюйте свій погляд на світ та заведіть звичку шукати альтернативні підходи, щоб отримувати нові рішення для поточних проблем.
 • Брати він відповідальність за своє життя. Проблеми, перешкоди та невдачі це ще не кінець світу. Те, як ми з ними справляємося, означає набагато більше, ніж те, як часто вони зустрічаються.
 • Знаходити точки зростання. Будь-яка проблема містить можливість розвитку. Використовуйте її, щоб долати найбільші життєві труднощі та бути готовим до наступного виклику.
Читайте також:  Потрібно викидати! Подряпини на сковорідках небезпечні для здоров'я

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я