13 мудрих китайських цитат і прислів’їв, які зроблять ваше життя кращим

320

Китайська культура – одна з найдавніших на планеті зараз. У цій країні протягом тисяч років жило багато різних мудреців, які ділилися своїми знаннями та життєвою мудрістю настав час і вам дізнатися про неї.

«Будьте гнучкими, немов очерет, а не твердим, немов дерево. Уникайте конфліктів та адаптуйтеся до мінливих обставин». Це слова Лао-Цзи, про які потрібно пам’ятати завжди, коли хтось намагається спровокувати вас на негативні емоції або якщо все погано в житті зараз. Дерево після удару може зламатися, але очерет зігнеться і зможе пом’якшити будь-який удар. Намагайтеся бути подібними до нього. Це допоможе вам зберігати енергію, не марнуючи її, обіцяє Dailyhoro.

“Найкращий спосіб передбачити майбутнє – це створити його самому”. Так говорить китайське прислів’я. Люди так сильно зайняті пророкуваннями, що починають забувати про те, що кожна людина — справжній творець свого щастя та свого завтрашнього життя, свого завтрашнього світу та оточення. Наше життя не наказане. Вона створюється прямо тут і зараз.

«Щастя не приходить до тих, хто його шукає. Воно з’являється у тих, хто вміє отримувати радість від малого», – Конфуцій. Обов’язково візьміть цю фразу на озброєння. Неможливо знайти щастя тому, хто шукає його, немов якийсь скарб. Воно формується з дрібних радощів та позитивних речей, які ми знаходимо у світі навколо нас.

Конфуцій говорив: «Робіть добро без очікування подяки. Це дасть вам радість та щастя». Коли ми робимо щось із корисливими спонуканнями, це може дуже нас розчарувати. Коли ви робите добро просто так – щоб побачити усмішку на обличчі людини, ви отримуєте все відразу. Вам просто не потрібно чекати. Тому безкорисливе добро часто стає звичкою багатьох людей.

Читайте також:  Інтимна пластика гіалуроновою кислотою

«Кожна велика подорож завжди починається з першого кроку. Не бійтеся починати щось важливе, рухаючись уперед — яким би важким не здавався вам цей шлях». Це можна перенести на будь-яку справу. Якщо вам здається, що якась справа буде надто складною, це не біда. Важливо просто зробити перший крок. Далі буде набагато простіше, адже потрібно просто здобути перший імпульс.

«Посміхайтеся навіть якщо ваше серце горить. Посмішка приваблює добро та звільняє вас від усього негативного». Про це сказав великий китайський лідер Мао Цзедун. Це нехитра, але вкрай важлива фраза, яку вам варто взяти на озброєння. Справа в тому, що посмішка справді підвищує енергетику і дає людині більше сил, більше віри у себе. Якщо ви навмисно посміхатиметеся у важкій ситуації, це суттєво полегшить пошуки рішення.

Ще одна цитата Лао Цзи: “Не поспішайте. Дайте час. Зачекайте, щоби все прийшло до вас само собою». Це вкрай важливі слова, але слід пам’ятати, що чекати теж потрібно вміти правильно. Якщо ви абсолютно нічого не робили до цього, то чекати нема рації, а якщо ви вже зробили якісь спроби змінити життя на краще, то, можливо, потрібно просто трохи почекати.

«Любіть себе, щоб навчитися любити інших. Турбота про себе – це основа щасливих стосунків», – Конфуцій. Не буває так, щоб людина байдуже ставилася до сету, але могла любити оточуючих. Так не буває. Любов завжди народжується всередині нас по відношенню до себе. Спочатку кожна людина зобов’язана навчитися поважати та цінувати себе, щоб їй стало зрозуміло, чого хочуть інші люди.

Лао Цзи: «Не прагнете легкого життя. Прагніть здобуття сили, яка допомогла б вам подолати будь-які перешкоди». Легкого життя може бути в принципі. Легким може бути якийсь із її коротких етапів, але не більше. Людина дуже швидко звикає до безтурботності, втрачаючи хватку, витривалість, стійкість. Якщо ви хочете залишатися на вершині, доведеться стати сильнішими, щоб зустрічні вітри не відкидали вас назад.

Читайте також:  3 речі, які потрібно враховувати при заміні фасаду будинку

Китайське прислів’я: «Поважай свій час, щоб він шанував тебе». Час – найцінніший ресурс у житті кожної людини. Багато хто думає, що гроші над усе, але цінність грошей у порівнянні з часом — це абсолютне ніщо. Люди, які вміють цінувати час, є найуспішнішими та найщасливішими.

Китайське прислів’я: «Істинна сила проявляється у терпінні». Особливо добре це помітно в сучасному світі, де люди здебільшого втратили вміння чекати. Усі вічно кудись поспішають, чекають на швидкі результати. Потрібно вміти часом сповільнитися і дати можливість розслабитися, насолодившись очікуванням. Нетерплячі люди витрачають купу нервів і сил марно.

Конфуцій якось сказав: «Важливо як домагатися успіху, а й вміти ділитися їм із іншими». На успішних людей завжди лежить така відповідальність. Вміння ділитися своїм успіхом – це те, чого не вистачає багатьом із нас. Згадайте, як сильно вам потрібен був ментор чи наставник на початку вашого шляху. Будьте таким наставником для інших людей. Вчіть їх тому, що допоможе їм стати щасливими та успішними. Діліться своєю мудрістю, адже саме для цього ми з вами живемо.

Китайське прислів’я: “Будьте вдячними за кожен новий день, а також усвідомлюйте цінність маленьких радощів вашого життя”. Щастя у дрібницях. Навчіться цінувати все те, що у вас є, щоб стати щасливішим. Навчіться дякувати за всіх своїх друзів, близьких, Всесвіт і Бога. Подяка – це фундаментальний прояв доброти.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я