Президент Нігерії дивує спостерігачів реформами

49

Ось уже місяць Бола Тінубу очолює найгустонаселенішу країну Африки, яка бореться з економічними проблемами та тероризмом. Він починає свій термін із несподіваних реформ. Чи зможе він змінити Нігерію?

 

Президент Нігерії дивує спостерігачів реформами

Президент Нігерії дивує реформами: Новий президент Нігерії Бола Тінубу в перший місяць свого перебування біля керма густонаселеної країни Африки викликав переполох, провівши низку перетворень. 71-річний президент скасував десятиліттями існуючі субсидії на паливо, реформував обмінний курс і замінив вищих посадових осіб служби безпеки в цій західноафриканській країні, охопленій терором та злочинністю.

Навіть противники владного політика, якого у лютому було обрано наступником свого восьмирічного колеги по партії Мухаммаду Бухарі на виборах, затьмарених проблемами, здивовані. Але наслідки реформ все ще неясні.

Різке припинення паливних субсидій на суму понад дев’ять мільярдів євро на рік – більше, ніж витрати на освіту та охорону здоров’я разом узяті – найсерйозніша реформа. Попередники завжди зазнавали невдачі через величезний опір. “Ніхто не очікував, що цей крок буде зроблено так швидко і не буде підкріплений спочатку пом’якшувальними заходами”, – сказала Марія Перан, керівник офісу Фонду Конрада Аденауера в Нігерії.

Нестача палива та корупція

Донедавна Нігерія була найбільшим виробником сирої нафти на континенті, але досі змушена імпортувати бензин та дизельне паливо, оскільки її нафтопереробні заводи не працюють. Досі більше 220 мільйонів жителів Нігерії могли купувати паливо за цінами, що субсидуються державою. Однак палива не вистачало, тому що велика частина палива, що імпортується, контрабандою вивозилася в сусідні країни і продавалася там за подвійною ціною. Мільярди від програми субсидування також зникали у корупції.

Для нігерійців цей крок означав різке підвищення цін. Протягом кількох днів ціни на паливо та засоби пересування зросли втричі. Інфляції сприяє той факт, що цього місяця було скасовано офіційно фіксований обмінний курс національної валюти – найри. Профспілки загрожували страйками, запобіганими угодою.

Читайте також:  Гаук: Політичний пацифізм етично незбагненний

Боко Харам тероризує населення

Тінубу, який ще не призначив кабінет міністрів, у перший місяць свого правління змінив найвище керівництво армії, поліції та органів безпеки. Це звичайний крок, але спостерігачі бачать бажання покращити ситуацію із заповненням посад досвідченими фахівцями. На північному сході країни держава понад десять років добивалася обмеженого успіху у боротьбі з ісламістськими терористичними угрупованнями, такими як «Боко Харам», насильство яких забрало життя понад 350 000 осіб та призвело до переміщення трьох мільйонів людей. На північному заході та в центрі країни озброєні угруповання вбили сотні та викрали тисячі людей під час конфліктів за пасовища та сільськогосподарські угіддя.

Тінубу, також відомий як «Хрещений батько Лагоса», вважається одним із найвпливовіших політиків Нігерії. Під час перебування на посаді губернатора Лагосу з 1999 до 2007 року йому належить заслуга у розвитку мегаполісу в один із найважливіших економічних центрів континенту. Багатого бізнесмена неодноразово помітили у зв’язках з наркотиками та корупцією, але так і не було засуджено. Однак за новим президентом стоїть лише невелика частина населення: він переміг на виборах у лютому, набравши лише 36,6% або 8,8 мільйона голосів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я