12 суден вийшли з портів України

21

Понад 350 тисяч тонн продовольства спрямовано до Азії, Африки та Європи.

Зернова угода: 12 суден вийшли із портів України.  Фото: @UkraineNow / telegram

ООН та Туреччина погодили вихід з України 14 суден із зерном через гуманітарний коридор. 12 кораблів них уже вийшли до Чорного моря. Понад 350 тисяч тонн сільгосппродукції відправлено до країн Азії, Африки та Європи. Проте зернова угода наразі під загрозою.

Читайте також: Нові розцінки за полонених: ув’язнені з ПВК подешевшали.

Зернова угода: ООН та Туреччина шукають виходи із ситуації

Представники Організації Об’єднаних націй та Туреччини продовжують переговори з РФ та шукають рішення для повноцінної реалізації «Зернової ініціативи». Відповідно до пропозицій Об’єднаного координаційного центру, що розташований у Стамбулі, представники ООН та Туреччини організовують роботу десяти інспекційних груп для перевірки судів.

Українська сторона висловила свою згоду. Представники РФ отримали повідомлення про підготовку чергових рейсів. Один із 12 кораблів прямує до Ефіопії в рамках Всесвітньої продовольчої програми під егідою ООН. Ця африканська країна опинилася під загрозою голоду.

Зернову угоду хочуть реалізувати, незважаючи на позицію РФ

Делегації ООН, Туреччини та України домовились про проведення інспекцій ще на 40 судах. Їх також відправлять із вантажем продовольства гуманітарним коридором.

Делегація РФ отримала повідомлення про це рішення колишніх колег. Напередодні російська сторона звинуватила Україну та Британію в «теракті» проти чорноморського флоту та оголосила про вихід із зернової ініціативи.

Зеленський: РФ виявиться єдиною причиною продовольчої кризи

Президент України Володимир Зеленський прокоментував погрози Росії повторно заблокувати гуманітарний коридор із України. За його словами, керівництво РФ знову розходиться зі здоровим глуздом.

Однією з причин відмови дотримуватись умов угоди представники Росії назвали дрони, які нібито Україна запускає з морських зерновозів. «Бойові пташки, потім – бойові комарі, тепер – агресивне зерно. Пшениця – кілер російських морських воєначальників. І ці хворі люди зараз ведуть планету до продовольчої кризи», – заявив Зеленський.

Тим часом США, країни ЄС та інші почали закликати РФ повернутися до рамок, позначених зерновою угодою. Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив іншу позицію. На його думку, переговори з Росією нічого не приведуть. Результат дасть лише військовий супровід караванів із українським зерном.

Читайте також:  Граничні ціни на нафту працюють?

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я