10 практичних порад щодо ефективного весняного прибирання в будинку

126

Коли перші яскраві промінчики весняного сонця заглядають у вікна, мимоволі замислюєшся про те, що час робити генеральне прибирання. Не тільки вікна, а й інші поверхні, покривала, меблі та домашні речі готові до весняної помивки, щоб освіжитися та відполіруватися до нового сезону, або ж, навпаки, підготуватися до довгої літньої сплячки.

10 порад щодо ефективного наведення порядку від Інесе Шульц, ентузіаста з догляду за садом та будинком, у співпраці з Lidl Латвія:

 • Як би це банально не звучало – почніть із плану! Кожне закреслення чи галочка приноситимуть радість та мотивуватимуть продовжувати.
 • Обов’язково увімкніть у весняні роботи мийку вікон. Вибирайте хорошу погоду, щоб ця робота приносила радість та відчуття подиху весни. Кімната миттєво стане світлішою! Прайте штори і ви здивуєтеся, наскільки більше світла проникає в кімнату.
 • Є два типи людей. Одні люблять прибирати все і одразу, присвятивши цьому заняттю пару днів: ґрунтовно попрацювали і ідеальний будинок. Інші воліють розподіляти роботу по днях: сьогодні прибрали в одному приміщенні, завтра – в іншому, післязавтра – у третьому… Обидва варіанти мають право на існування: при виборі системи треба керуватися своїми відчуттями та ритмом життя, обираючи те, що підходить саме вам.
 • Витирати пил з поверхонь і мити підлоги краще в один і той же день, щоб пил, що залишився, не осів знову.
 • Обов’язково присвятіть один день менш приємним справам, таким як чищення духовки, мікрохвильової печі, холодильника, радіаторів. Про ці місця зазвичай забувають при щоденному прибиранні, але, якщо зрештою ними не зайнятися, брудне обладнання зіпсує загальне відчуття чистоти та порядку.
 • При збиранні шаф і поверхонь завжди треба мати під рукою пакет або коробку для непотрібних речей. Це дозволить одночасно позбутися і зайвих речей, не відкладаючи сортування «до найкращих часів».
 • Зручніше, якщо у ванній кімнаті завжди під рукою універсальний засіб для чищення, що підходить для всього. Я зазвичай переливаю його в нейтральну упаковку і ставлю на чільне, зручне місце. З досвіду знаю, що якщо засіб буде на увазі, то я використовуватиму його інтенсивніше. І якщо воно екологічно чисте, то нічого не маю проти його частого використання.
 • Мені подобається розподіляти роботи по групах, залежно від миючих засобів та обладнання. Щоб одразу можна було б вирішити кілька завдань: наприклад, якщо я мою вікна, то одночасно очищаю і дзеркала. Якщо протираю поверхні шаф, то мою і підвіконня.
 • Завжди тримайте у передпокої вологі серветки. Вони дуже допомагають, коли потрібно швидко зібрати бруд, принесений з вулиці на взутті, собачих лапах, верхньому одязі тощо. Якщо її не прибрати відразу, весь бруд миттєво рознесуть по кімнатах.
 • А щоб після генерального весняного прибирання підтримувати порядок у будинку, рекомендується розбити щоденне прибирання днями та приміщеннями. Наприклад, по понеділках присвячуйте ванній 15-20 хвилин, по вівторках 15-20 хвилин кухні і т. д. За наявності ефективних допоміжних засобів цього достатньо, щоб у будинку було чисто
 • На закінчення – приділіть особливу увагу засобам для чищення – екологічним засобам завжди треба віддавати перевагу. І не забувайте, що при збиранні гарною побутовою хімією необов’язково використовувати велику кількість засобу: для чистоти та екології краще, якщо його буде небагато. Однак навіть найнатуральніші засоби для чищення слід зберігати в недоступному для дітей місці, а під час прибирання стежити, де знаходяться діти і де знаходяться речовини. Допитливі діти можуть спробувати використовувати ці кошти для зовсім невідповідних цілей, і в результаті отримати важкі хімічні опіки.
Читайте також:  Скільки днів додаткової відпустки належить батькам?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я