Зруйнована гребель Каховської ГЕС: кількість загиблих продовжує зростати

37

Українські рятувальники кажуть, що вже вивели тисячі людей на безпечне місце. Але кількість жертв зруйнованої греблі продовжує зростати.

 

Зруйнована гребель Каховської ГЕС: кількість загиблих продовжує зростати

Через тиждень після руйнування греблі Каховської ГЕС на півдні України кількість жертв повені ще більше зросла. У вівторок влада Херсонської області, контрольована Україною, повідомила про 10 загиблих і 20 поранених. Сорок дві людини все ще вважаються зниклими безвісти, повідомив у Telegram голова Херсонської військової адміністрації Олександр Прокудін. У понеділок українська влада ще говорила про 6 загиблих.

На підконтрольному Москві південному березі Дніпра кількість загиблих, за даними російських окупантів, також зросла з 8 до 17. Однак оскільки окуповані місця особливо сильно постраждали від повені, є побоювання, що жертв насправді набагато більше. Зокрема, інформація, яку надає російська сторона, часто не піддається незалежної перевірки.

За офіційними даними, українські рятувальники на даний момент вивели у безпечне місце 2757 осіб, у тому числі 263 дитини. У 133 випадках українським рятувальникам вдалося врятувати мешканців з окупованого боку річки. Прокудін звинуватив російських окупантів у тому, що вони роблять надто мало для порятунку цивільного населення в окупованих заплавах.

Минулого вівторка було зруйновано велику греблю у місті Нова-Каховка. Після цього величезні маси води ринули із сусіднього водосховища та затопили безліч місць, включаючи обласну столицю Херсон. Україна, яка вже понад 15 місяців захищається від російської агресивної війни, звинувачує Росію у тому, що вона підірвала цю споруду. Москва це заперечує.

Ситуація у багатьох місцях залишається катастрофічною. Водночас рівень води почав дещо знижуватися. Наприклад, у Херсоні, за офіційними даними, у вівторок вранці він все ще складав 2,9 метри. Приблизно в цей же час він становив 3,29 метра.

Читайте також:  Україні потрібні танки Leopard, а не Abrams

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я