Зміна уряду в Бразилії – Лула склав присягу

38

Попередник Болсонаро глибоко розколов суспільство та ізолював країну. Президент Лула тепер хоче примирити народ та вивести Бразилію на міжнародну арену.

Луїс Інасіо Лула да Сілва прийняв присягу як новий президент Бразилії. У неділю 77-річний президент склав присягу у Конгресі.

Перед цим він проїхав столицею Бразиліа у відкритому Rolls Royce разом зі своєю дружиною Жанею та новим віце-президентом Жеральдо Алкміном та його дружиною. Тисячі прихильників вітали його. «Моє сьогоднішнє послання – це послання надії та відновлення», – сказав Лула у своїй інавгураційній промові.

Лівий політик виграв другий тур виборів у свого правого попередника Жаїра Болсонару наприкінці жовтня. Колишній військовий ніколи прямо не визнавав своєї поразки. Після виборів його прихильники протягом кількох тижнів блокували дороги країни та закликали військових влаштувати переворот. «Демократія стала головним переможцем цих виборів», – сказав Лула у своїй промові перед Конгресом.

Франк-Вальтер Штайнмаєр також присутній на інавгурації

На інавгурації були присутні понад десяток глав держав, включаючи президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра. Після урочистостей було заплановано великий музичний фестиваль за участю понад 40 артистів.

Лула вже керував найбільшою країною Латинської Америки з 2003 до 2010 року. На той час його уряд наживався на сировинному бумі і зміг вивести мільйони людей з бідності завдяки масштабним соціальним програмам. Проте процвітала й корупція. Сам Лула був засуджений до тривалого ув’язнення за корупцію та відмивання грошей, але пізніше вирок було скасовано.

Болсонаро вже здійснив поїздку до США

Наразі він є першим демократично обраним президентом Бразилії, який балотується на третій термін. Попри звичай, його попередник не був присутній на церемонії складання присяги. У п’ятницю Болсонар вже відправився до США зі своєю родиною.

Читайте також:  Байден прибув до Північної Ірландії

Нині перед Лулою стоять серйозні завдання. Після того, як Болсонаро глибоко розколов суспільство та ізолював країну, новий президент хоче примирити Бразилію та повернути її на міжнародну арену. Лула оголосив про рішучу екологічну та кліматичну політику та заходи проти зростання голоду, що відновилося. Однак він протистоїть Конгресу, в якому прихильники Болсонаро становлять найбільшу фракцію.

Німеччина також сподівається на новий початок у відносинах після зміни уряду. “Приємно усвідомлювати, що Бразилія повертається на міжнародну арену”, – сказав президент Німеччини Штайнмаєр. «Нам потрібне політичне керівництво Бразилії, яке відіграватиме свою роль – не лише в економічній співпраці, а й у захисті глобального клімату». Він сказав, що йому приємно відзначити, що Лула готовий виконати саме цю роль щодо Бразилії.

Боротьба зі зміною клімату

Регіон Амазонки з його величезним біорізноманіттям має важливе значення у боротьбі зі зміною клімату. Дощові ліси пов’язують величезну кількість парникового газу CO2 та відіграють важливу роль у світовому кліматі. Під час перебування Болсонаро при владі значно збільшилася вирубка лісів та пожежі. Тепер Лула хоче краще захищати тропічні риштування.

Штайнмаєр оголосив, що Німеччина виділить 35 мільйонів євро у короткостроковій перспективі для Фонду Амазонки на захист тропічних лісів. Це гроші, які були заморожені за правління правого президента Болсонаро. “Для всіх нас важливо зберегти зелені легкі Землі – тропічні ліси Амазонки”, – сказав Штайнмайєр.

Будучи великим виробником продовольства та екологічно чистої енергії, Бразилія в майбутньому, ймовірно, відіграватиме все більш важливу роль у світовій торгівлі. Цілком узгоджена угода про вільну торгівлю між ЄС та південноамериканською конфедерацією Mercosur (Бразилія, Аргентина, Парагвай та Уругвай) в даний час перебуває на льоду – у тому числі тому, що критики в Європі побоюються, що договір може створити додаткові стимули для розширення сільського господарства та отже, для вирубки тропічних лісів.

Читайте також:  Обвал будинку в Алеппо - щонайменше 13 загиблих

«Після переговорів у мене також склалося враження, що довіра виправдана у тому, що стосується розвитку торговельних відносин між Південною Америкою та Європою», – сказав Штайнмаєр у неділю. Лула ясно дав зрозуміти, що має намір відновити переговори щодо торгової угоди МЕРКОСУР.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я