Зіткнення на Храмовій горі та ракетна тривога в Ізраїлі

49

За даними ЗМІ, в ході заворушень постраждало багато людей. На початку Песаха існують побоювання подальшого погіршення і так напруженої ситуації з безпекою країни.

 

Зіткнення на Храмовій горі та ракетна тривога в Ізраїлі

Декілька людей отримали поранення: Зіткнення на Храмовій горі сталися між ізраїльськими силами безпеки та палестинцями біля мечеті Аль-Акса в Єрусалимі. Десятки палестинців забарикадувалися всередині мечеті на Храмовій горі, повідомили вчора ввечері ізраїльські ЗМІ з посиланням на поліцію. Поліція застосувала світлошумові гранати, палестинці запускали феєрверки та кидали каміння.

Дванадцятьох палестинців було поранено, дещо заарештовано, повідомила газета «Гаарець». Jerusalem Post» повідомила, що одного поліцейського також було поранено. Ізраїльські сили безпеки побоювалися, що вранці палестинці можуть напасти на єврейських відвідувачів Храмової гори.

За повідомленнями, радикально налаштовані палестинці у секторі Газа випустили кілька ракет у бік Ізраїлю. Армія повідомила, що у місті Сдерот, яке безпосередньо межує із сектором Газа, та в інших містах на півдні країни включилися сирени тривоги. Повідомлень про постраждалих чи загиблих не надходило.

Побоювання, що ситуація з безпекою погіршиться

Палестинські ЗМІ повідомили, що шість ракет випустили у відповідь на «насильницьке вигнання» віруючих з мечеті Аль-Акса. Спочатку було незрозуміло, хто саме стоїть за нападами. Глава войовничого ісламістського руху ХАМАС, який керує сектором Газа, Ісмаїл Ханія раніше закликав палестинців йти до мечеті Аль-Акса та «захищати» її.

В останні роки в районі мечеті Аль-Акса неодноразово відбувалися запеклі сутички між палестинцями та ізраїльськими силами безпеки. Храмова гора з Куполом Скелі та мечеттю Аль-Акса є третім найсвятішим місцем в ісламі. Але вона також священна для євреїв, бо тут раніше стояли два єврейські храми.

Читайте також:  Засновник Wikileaks Ассанж може програти судовий позов

Перед початком мусульманського посту Рамадан існували побоювання, що і так напружена ситуація з безпекою країни погіршиться. В даний час багато мусульман приходять на Храмову гору, щоб помолитися під час посту. Сьогодні також відзначається початок Песаха. Одним із звичаїв є паломництво до Єрусалиму.

Храмова гора знаходиться під керуванням мусульман, а Ізраїль відповідає за безпеку. Згідно з угодою з мусульманською владою, євреям дозволено відвідувати це місце, але не молитися там. Однак воно постійно порушується.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я