Зірка-довгожитель спростувала теорію появи чорних дірок

5

Астрономи виявили у космосі об’єкт, існування якого раніше вважалося неможливим. Це нейтронна зірка з надмірною вагою. Astrophysical Journal.

Надмасивна зірка утворилася внаслідок злиття двох менших нейтронних зірок. Загальноприйнята теорія свідчить, що тіло, що виникло таким чином, майже миттєво колапсує в чорну дірку під дією власної гравітації. Однак цю зірку вчені могли спостерігати протягом доби, перш ніж вона зникла з поля зору.

Відомо, що нейтронні зірки є найменшими і найгустішими з усіх. Середній діаметр не перевищує 19 кілометрів (менше, ніж у більшості планет), але одна чайна ложка їхньої матерії має важити близько мільярда тонн. Кора таких зірок у 10 мільярдів разів міцніша за стали.

Вчені не змогли пояснити, як надмасивна зірка проіснувала так довго. Одна з можливих причин полягає в надто швидкому обертанні зірки та наявності надто потужного магнітного поля – ці фактори теоретично здатні відстрочити колапс.

Аномальну зірку вдалося виявити завдяки спалаху, що виходив із галактики на відстані 10,6 млрд світлових років від Землі. Вчені припустили, що в майбутньому зможуть ідентифікувати й інші подібні об’єкти та краще їх дослідити.

Раніше повідомлялося, що телескоп зобразив “привид” гігантської зірки. Він був на відстані 800 світлових років від Землі.

.

Читайте також:  Російські вчені зуміли виростити в Антарктиді майже 30 кг помідорів та 9 кг перців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я