Як доглядати за внутрішньою поверхнею взуття та продовжити його “життя”

21

Головна проблема, яка мучить власників взуття, – це запах, який з’являється всередині черевиків, чобіт чи кросівок. Причому можна мити ноги кілька разів на день, проте запах все одно виникне. Давайте розберемося, як почистити взуття всередині, щоб видалити неприємний запах і водночас не зіпсувати улюблену пару.

Чим обробляти взуття всередині, щоб усунути запах?

  • Прання та миття. Не всяке взуття можна прати, але якщо інструкція виробника це допускає (в основному це стосується кросівок), можна скористатися цим нехитрим способом і позбутися неприємного запаху. У ряді статей рекомендують прати і туфлі, але робити це можна тільки в тазі — ніякого прання машини, інакше з туфлями доведеться попрощатися.
  • Чищення. Взуття з такого матеріалу, як замша, прати не можна. Більше того, замшеві черевики не рекомендується навіть мити, а всередині допускається лише протирати сухою ганчіркою, на яку можна нанести відповідний засіб. Зимові чоботи з інших матеріалів (шкіра, нубук) можна протирати всередині вологою ганчіркою з нанесеним засобом для прання. При цьому постарайтеся якнайбільше відкрити внутрішню частину чобіт чи черевиків, але так, щоб не зіпсувати їх. Якщо ж ви носите взуття, жорстка конструкція якого не дає забезпечити зручний доступ всередину (наприклад, берці), можна скористатися зубною щіткою, на яку наноситься засіб для чищення.
  • Прання або заміна устілок. Якщо причиною “амбре” є устілки, то все вирішується просто: потрібно замінити їх на нові або, якщо це можливо, випрати старі (прати устілки допустимо навіть у пральній машині).
  • Протирання хімічними засобами. Для цього використовують такі речовини, як марганцівка та пероксид водню, якими змочують великі ватяні палички. Однак перед тим, як виконувати таку процедуру, перевірте на невеликому шматочку всередині черевика, як матеріал відреагує на такий хімічний контакт. Якщо все гаразд, можна приступати до протирання.
  • “Мокра” хімія. Деякі заливають перекис прямо всередину взуття і через певний час (після того, як перекис зашипить) виливають, але робити так можна тільки якщо ви впевнені, що це не зашкодить речам. У такий же спосіб використовують і нашатирний спирт, ось тільки виливати його вже не доведеться – він вивітриться сам.
  • “Суха” хімія. Один із найбезпечніших способів очищення взуття — присипки. Для видалення неприємного запаху можна використовувати тальк, морську сіль і навіть муку. Також підійде дитяча присипка, а для темного взуття активоване вугілля у вигляді порошку. Якщо ви вирішили взяти соду, то знайте, що вона категорично не підходить для шкіряного взуття. Сода роз’їдає шкіру, і ваші чоботи чи черевики будуть зіпсовані.
Читайте також:  Швидкі вуглеводи та погіршення настрою – чому це важливо і як цього уникнути?

Важливі правила, які допоможуть продовжити “життя” будь-якого взуття

Використовуйте ложку для взуття

Ми часто недооцінюємо такий простий “інструмент”, який здатний суттєво продовжити життя нашим черевикам та туфлям. Якщо постійно взувати без ложки, ви можете розтягнути або пом’яти задню частину взуття.

Правильне зберігання

Ми не носимо одне й те саме взуття цілий рік. Як правило, вона лежить у шафі від 3 до 10 місяців. Тому важливо приділити увагу правильному зберіганню взуття.

Перед тим як сховати взуття в шафу, його необхідно ретельно помити та обробити кремом або іншим спеціальним засобом. Також рекомендується покласти ущільнювач у взуття, щоб воно пом’ялося.

Знімайте взуття руками

Багато хто роззувається просто наступивши на задню частину черевика. Спосіб “нога об ногу” дійсно дуже швидкий і зручний, але в такому випадку шви на взутті швидше розійдуться, і ви ризикуєте зламати підбори.

Користуйтесь кремом для взуття

Шкіряне взуття потребує постійного догляду із застосуванням призначеного для цього крему. Якщо нехтувати цим правилом і не застосовувати крем для взуття, на поверхні можуть з’явитися тріщини. Адже без зволоження поверхня черевиків знежирюється та пересихає.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я