Зеленський вимагає членства в НАТО

51
Президент України Володимир Зеленський закликав НАТО розчистити шлях для ухвалення його країни до західного військового альянсу на саміті у липні.

Зеленський вимагає членства в НАТО: «Ні в Україні, ні в Європі, ні в НАТО більшість населення не зрозуміє, якщо Київ не отримає заслуженого запрошення», сказав Зеленський учора увечері у своєму щоденному відеозверненні. Раніше він прийняв у Києві генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга вперше з моменту початку російської агресивної війни майже 14 місяців тому.

Зустріч була присвячена не лише обороні України, а й «обороні всього міжнародного порядку, заснованого на правилах, та захисту життя», сказав президент. Навряд чи хтось сьогодні робить більший внесок у євроатлантичну безпеку, ніж українські солдати. Тому Київ «зробив усе, щоб наше прохання було задоволене». Деякі члени Альянсу висловлюють сумніви щодо прийому України.

Столтенберг у Києві: Зеленський вимагає членства в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, навпаки, пообіцяв Україні подальшу підтримку в її зусиллях вступу до військового альянсу під час свого несподіваного візиту до Києва. «Україна має право на місце в Нато», – сказав він на спільній прес-конференції із Зеленським. За підтримки Нато вона також зможе згодом посісти це місце».

Столтенберг також згадав про програму підтримки запланованого членства України в НАТО, яку було оголошено на початку квітня. Ця ініціатива, розрахована на кілька років, покликана полегшити адаптацію країни до стандартів Альянсу та забезпечити безперешкодну співпрацю з НАТО. Це «свідчення довгострокової відданості Нато Україні», – сказав Столтенберг у Києві.

Міністр оборони Борис Пісторіус очікує, що рішення про бажане членство України в НАТО буде ухвалено лише після закінчення агресивної війни Росії. «Двері прочинені, але зараз не час приймати таке рішення», – сказав політик СДПН учора ввечері у програмі ZDF «Maybrit Illner». Для цього, за його словами, необхідно «спочатку відбити цей конфлікт, це напад, а потім у новий час ретельно зважити цей крок».

Читайте також:  Зеленський наполягає на переговорах із ЄС

Пісторіус: Це нормально, коли атаковані просуваються на ворожу територію

Пісторіус вважає обмежені атаки України на російську територію прийнятними у боротьбі проти вторгнення. У такому військовому конфлікті «цілком нормально», «що атакована сторона також просувається на ворожу територію, наприклад, щоб відрізати шляхи постачання», сказав політик СДПН у програмі ZDF «Maybrit Illner». «Доки не будуть атаковані міста, цивільні особи, цивільні райони, з цим доведеться змиритися. Не з радістю, але це частина цього, щоб, наприклад, відрізати шляхи постачання».

Щодо стану російської армії, Пісторіус сказав: «Ми знаємо, що деякі матеріали, які зараз надходять зі складів, перебувають у жалюгідному стані. Деякі з них буквально кам’яні – танки 50-х та 60-х років».

Губернатор: Сильний вибух у російському прикордонному Білгороді.

Сильний вибух, який випадково спровокував російський винищувач, потряс велике місто Білгород недалеко від кордону з Україною. «На перетині однієї з головних доріг утворилася величезна вирва радіусом 20 метрів», – повідомив учора ввечері губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков. Дві жінки дістали поранення». Тим часом Міністерство оборони в Москві пізніше визнало, що російський винищувач втратив бомбу над містом.

Державний борг України зріс майже до 80 відсотків ВВП

Економічний спад, спричинений війною, та нові кредити призвели до того, що державний борг України минулого року зріс майже до 80 відсотків від обсягу економічного виробництва. Зокрема, державний борг та борг, гарантований державою, зріс з 48,9 відсотка у передвоєнному 2021 році до 78,5 відсотка, повідомило вчора Міністерство фінансів у Києві у Твіттері.

Рішення про припинення «Петербурзького діалогу» з Росією

Петербурзький діалог», форум громадянського суспільства між Німеччиною та Росією, згортається через агресивну війну Росії проти України. На загальних зборах було ухвалено рішення про розпуск асоціації, про що її офіс оголосив учора ввечері у Берліні. Петербурзький діалог» був заснований у 2001 році президентом Росії Володимиром Путіним та тодішнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером (СДПН).

Читайте також:  У Росії завершилася часткова мобілізація

Хенкель» продає російський бізнес за 600 мільйонів євро

Водночас триває відтік західних компаній із Росії. Компанія з виробництва споживчих товарів Henkel знайшла покупця для свого бізнесу в Росії. Діяльність буде продано консорціуму місцевих фінансових інвесторів, оголосила компанія вчора у Дюссельдорфі.

Ціна еквівалентна приблизно 600 мільйонам євро. До консорціуму увійшли такі компанії, як Augment Investments, Kismet Capital Group та Elbrus Services. Компанія «Хенкель» наголосила, що покупці не підпадають під санкції ЄС чи США. Вони також мають давні ділові зв’язки у країнах.

Що стає важливим сьогодні

Міністри оборони та високопосадовці з багатьох країн сьогодні зустрічаються на авіабазі Рамштайн у Рейнланд-Пфальці, щоб обговорити подальшу підтримку України у війні проти Росії. Міністр оборони США Ллойд Остін запросив на конференцію членів так званої Контактної групи з України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я