Заяви РФ про «брудну бомбу» – брехня

18

Держсекретар США відкидає звинувачення Росії у тому, що Україна може використати «брудну бомбу».

Заяви РФ про «брудну бомбу»

Ентоні Блінкен, який обіймає посаду державного секретаря Сполучених Штатів Америки, обговорив можливість застосування забороненої зброї українськими військами з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Співрозмовники зійшлися на думці про те, що заяви РФ про «брудну бомбу» є хибними.

Заяви РФ про «брудну бомбу» не мають доказів

Свою думку щодо «брудної бомби» Ентоні Блінкен висловив в офіційному Twitter-акаунті. Він повідомив передплатникам про те, що обговорив це питання з Єнсом Столтенбергом. У бесіді вони торкнулися питання щодо можливості використання забороненого озброєння, а також подальшої підтримки української армії у боротьбі з військами РФ.

Американський держсекретар відкидає твердження Кремля, що не відповідають дійсності, про те, що українські військові готують радіоактивний заряд і можуть застосувати його для зараження місцевості.

Блінкен назвав заяви РФ про «брудну бомбу» хибними.  Фото: Drop of Light/shutterstock.com

Нагадаємо, що приводом для обговорення стали дзвінки глави військового відомства Росії Сергія Шойгу колегам із різних країн. Він переговорив із турецьким, британським, французьким та американським главами оборонних відомств. У розмові він висловив занепокоєння щодо можливих провокацій із застосуванням радіоактивної зброї.

Однак ні в розмовах, ні після них Сергій Шойгу чи інші представники російської влади не надали доказів своїх слів.

Інформація про «брудну бомбу» з’явилася у російських пропагандистських ЗМІ. Першим про неї заявило РИА Новости, посилаючись на джерела, що «заслуговують на довіру». Але самі ці джерела названі не були, а додаткових підтверджень не було.

Заяви РФ про “брудну бомбу” спростовує і Дмитро Кулеба

Раніше свою думку щодо можливості використання ЗСУ забороненої зброї масової поразки висловив і Дмитро Кулеба, який обіймає посаду глави МЗС України.

Читайте також:  Російські війська просунулися вперед у Бахмуті

Він повідомив, що Україна не має подібної зброї і вона не збирається її застосовувати. Навпаки, на його думку, слова Сергія Шойгу можуть свідчити, що Росія сама планує підірвати її.

Кулеба також нагадав, що Україна дотримується домовленостей щодо нерозповсюдження ядерної зброї. А Росія висувала стосовно інших звинувачень, які не відповідають дійсності.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я