Заворушення у Парижі під час протесту проти пенсійної реформи

27

Пенсійна реформа у Франції залишається украй суперечливою – навіть після того, як уряд обійшов парламент. У Парижі знову спалахнули заворушення.

 

Заворушення у Парижі під час протесту проти пенсійної реформи

У п’ятницю ввечері в Парижі на знак протесту проти планів французького уряду щодо пенсійної реформи знову спалахнули заворушення. За повідомленнями ЗМІ, сили безпеки застосували водомети та сльозогінний газ проти демонстрантів, які кидали в поліцейських бруківку та феєрверки. Також було підпалено предмети.

За інформацією французького телеканалу BFMTV, 61 особу було заарештовано. Franceinfo з посиланням на поліцейські джерела також повідомило, що п’ятьох поліцейських отримали поранення. Повідомляється, що в акції протесту взяли участь близько 4000 людей. Протести пройшли і в інших містах, таких як Бордо, Ліон та Страсбург.

Стихійний мітинг у Парижі відбувся на центральній площі Згоди, неподалік будівлі парламенту. Напередодні там уже сталися заворушення, після того, як французький уряд вирішив провести спірну реформу за допомогою спеціальної статті 49.3 без голосування у Національних зборах. Воно побоювалося, що недостатня кількість депутатів погодиться із реформою. Реформа передбачає підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років.

Протягом кількох тижнів профспілки протестували проти плану реформи, влаштовуючи страйки. Вони знову закликали до проведення загальнонаціонального дня страйків та протестів наступного четверга.

.

Читайте також:  Сотні тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи в Ізраїлі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я