ФБР шукає в університеті секретні файли Байдена

22

У справі виявлення секретних урядових документів ФБР провело обшук в університеті штату Делавер у пошуках секретних документів президента США Байдена. Про це повідомив CNN з посиланням на людей, близьких до розслідування. Стверджується, що два обшуки було проведено за погодженням із адвокатами Байдена.

За їхніми словами, документи було вилучено у двох різних місцях, але жоден із них не був засекречений. ФБР проводить розслідування за цими документами.

За останні тижні конфіденційні документи, що стосуються попередніх років роботи в уряді, кілька разів виявлялися в особистих кімнатах Байдена – в офісах у Вашингтоні, а також у його будинку у Вілмінгтоні, зокрема в гаражі. Однак на початку лютого обшук у будинку Байдена в Рехобот-Біч у штаті Делавер, де він проводить вихідні, не виявив більше жодних секретних документів.

Секретні документи також було знайдено у будинку Трампа

Для президента-демократа ці викриття є політично дуже чутливими: Після звільнення з посади президента не дозволяється зберігати конфіденційні урядові документи в приватному порядку. У США це відповідає Національний архів. Байден був віце-президентом Барака Обами з 2009 до 2017 року.

У минулому секретні документи також знайшли у колишнього президента Дональда Трампа та його віце-президента Майка Пенса. Тому щодо Трампа та Байдена були призначені спеціальні слідчі. У випадку з Трампом, за повідомленнями ЗМІ, слідчі припускають, що він міг скоїти кримінальні злочини у зв’язку із цими документами.

Жорстка критика на адресу Байдена

Байден і Білий дім зазнали жорсткої критики за свою інформаційну політику у цій справі. Громадськість дізналася про деякі висновки лише після того, як про них повідомили ЗМІ. Раніше Байден різко критикував свого попередника-республіканця Дональда Трампа за те, що той забрав секретні документи до себе додому.

Читайте також:  Пілот вживав галюциногенні гриби

Першу порцію конфіденційних документів у будинку Байдена було виявлено 2 листопада – незадовго до важливих виборів до Конгресу. Білий дім наголошує, що адвокати Байдена негайно поінформували Національний архів. Проте громадськість дізналася про це лише у січні, коли про це повідомив телеканал CBS.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :