Захід вимагає припинити насильство з боку поселенців на Західному березі

9

Захід вимагає припинити насильство з боку поселенців на Західному березі

Після теракту, здійсненого ХАМАСом 7 жовтня, єврейські поселенці на Західному березі річки Йордан починають мститися. Такі країни, як Великобританія, Франція та Європейський Союз, закликають до припинення насильства. Вони вважають, що Ізраїль має діяти.

Декілька західних держав закликали Ізраїль покласти край насильству поселенців проти палестинців. Ізраїль має «вжити конкретних заходів, щоб зупинити безпрецедентне насильство із боку ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі», йдеться у спільному зверненні, опублікованому, зокрема, міністерством закордонних справ Франції.

Серед тих, хто підписав звернення, – Австралія, Великобританія, Канада, Франція, Європейський союз та низка інших європейських країн. Німеччина та США не названі. «Ми засуджуємо акти насильства з боку екстремістських поселенців, які тероризують палестинські громади», – йдеться у зверненні, – «Зростання насильства з боку екстремістських поселенців проти палестинців є неприйнятним». З початку жовтня поселенці скоїли понад 340 нападів, убили вісім палестинських цивільних осіб, поранили понад 80 і вигнали зі своїх будинків близько 1000 палестинців.

Ізраїль має захистити палестинське громадянське населення на Західному березі, сказав він. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. «Ми підтверджуємо нашу позицію про те, що ізраїльські поселення на окупованому Західному березі є незаконними відповідно до міжнародного права, і нагадуємо Ізраїлю про його зобов'язання з міжнародного права».

Ситуація на Західному березі погіршилася після того, як 7 жовтня ісламістська терористична організація ХАМАС напала на Ізраїль, а Ізраїль відповів масованими авіаударами та наземним наступом у секторі Газа. Під час Шестиденної війни 1967 року Ізраїль захопив Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим та інші території. Сьогодні Палестинська адміністрація керує частиною Західного берега, включаючи великі міста.

Читайте також:  Кім Чен Ин віддає наказ про посилену підготовку до війни

Ізраїль систематично розширює свої суперечливі поселення Західному березі. Організація Об'єднаних Націй назвала ці поселення головною перешкодою на шляху мирного врегулювання, оскільки вони практично не дають палестинцям жодної суміжної території в рамках можливого рішення про дві держави.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я