ЄС допоможе Україні без Угорщини, якщо це буде потрібно

8

Фон дер Ляйєн: ЄС допоможе Україні без Угорщини, якщо це буде потрібно

На саміті ЄС більшість глав держав та урядів виступають за нову допомогу Україні. Проте президент Угорщини Орбан – єдиний, хто порушив правила. Голова Єврокомісії фон дер Ляйєн та федеральний канцлер Шольц оптимістично налаштовані на те, що рішення зрештою буде знайдено, незважаючи на вето.

Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн пообіцяла знайти вирішення проблеми блокування виплати допомоги Україні. Її відомство використовує час до наступного саміту ЄС для пошуку прийнятного рішення – «хоч би що трапилося на саміті». Не виключено шлях без Угорщини, яка досі була єдиною країною, яка відмовилася від допомоги.

«Ми, звичайно, дуже намагаємося досягти результату, за якого 27 країн-членів дійдуть згоди», – продовжила фон дер Ляйєн. “Але я вважаю, що зараз також необхідно працювати над можливими альтернативами, щоб мати оперативне рішення на випадок, якщо одноголосна угода з 27 країнами виявиться неможливою”.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не відмовився від своїх заперечень проти надання 50 мільярдів євро допомоги на саміті глав 27 держав та урядів. Тож учора ввечері переговори було скасовано. Інша зустріч на найвищому рівні буде організована на початку наступного року.

Шольц: Ми маємо інші варіанти допомоги Україні

Орбан спочатку запропонував не включати допомогу Україні до бюджету ЄС, але це не знайшло підтримки серед решти 26 учасників саміту. Тим не менш, опір цьому вже сходить нанівець. “26 країн-членів можуть надати гроші на двосторонній основі, а не через багаторічний бюджет”, – заявив після саміту прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар. Однак це не було б найкращим рішенням.

Голова Ради ЄС Шарль Мішель був «надзвичайно впевнений та оптимістичний у тому, що ми зможемо виконати наші обіцянки щодо підтримки України фінансовими ресурсами». Канцлер Німеччини Олаф Шольц також висловив «впевненість у тому, що ми досягнемо угоди у січні». Шольц відхилив вимогу Орбана звільнити кошти ЄС, заморожені через порушення правопорядку в Угорщині, за відмову від права вето. “Не повинно бути ув'язування непов'язаних питань”, – сказав він.

Читайте також:  Apple планує збільшити продажі у різдвяний квартал

Якщо Орбан не поступиться на спеціальному саміті, запланованому на січень, Шольц додав: «У нас є інші варіанти допомоги Україні». Не слід відмовлятися від спроби знайти рішення у рамках звичайного бюджету. Він висловив оптимізм щодо того, що це вдасться.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я