ЄС ухвалив дванадцятий пакет санкцій проти Росії

9

ЄС ухвалив дванадцятий пакет санкцій проти Росії

Майже через 22 місяці після початку російської атаки на ЄС Євросоюз готує дванадцятий пакет санкцій. Серед іншого він включає заборону на імпорт алмазів і покликаний посилити цінове обмеження на експорт російської нафти, яке останнім часом майже не давало ефекту.

Країни ЄС узгодили нові санкції проти Росії. Увечері прес-секретар голови Ради ЄС Шарля Мішеля підтвердила, що учасники саміту 27 країн у Брюсселі дали зелене світло на вжиття чергового пакету каральних заходів. Він буде оформлений письмово протягом п'ятниці.

Пакет заходів включає заборону на імпорт алмазів. Крім того, буде посилено обмеження на експорт російської нафти до третіх країн, яке останнім часом практично не давало ефекту. Також планується запровадити торговельні обмеження на деякі товари. Це може торкнутися експорту верстатів, які можуть бути використані для виробництва боєприпасів. Планується також запровадити каральні заходи щодо осіб та організацій, які підтримують російську агресивну війну проти України.

Бельгія відмовляється від опору

На відміну від Великобританії, ЄС поки що не запровадив заборону на імпорт алмазів із Росії. Довгий час це відбувалося в основному через опір Бельгії, де фламандське портове місто Антверпен з XVI століття є одним із найважливіших алмазних центрів у світі. Росія, у свою чергу, вважається найбільшим у світі виробником алмазної сировини. У 2021 році виторг державної алмазодобувної компанії «Алроса» склав 332 мільярди рублів (близько 3,41 мільярда євро).

Крім економічних санкцій, за інформацією ЄС, планується запровадити санкції проти більш як 100 інших осіб та організацій, які підтримують агресивну війну Росії проти України. У цьому випадку вони більше не зможуть розпоряджатися активами ЄС. Цим людям також буде заборонено в'їзд до ЄС. Зокрема, йдеться про представників російського військового, оборонного та IT-сектору.

Читайте також:  Дочка іранського німця хоче його врятувати

Останній на сьогоднішній день пакет санкцій набув чинності у червні. Він включав, наприклад, інструмент для запобігання обходу вже введених санкцій. Вже деякий час діє далекосяжна заборона на імпорт сирої нафти, вугілля, сталі, золота та предметів розкоші, а також каральні заходи проти банків та фінансових установ.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я