Яким буде новий німецький закон про громадянство?

98

Дебати про лібералізацію у новому законі про громадянство тривають давно. Ще один крок від наміру до закону: Федеральне агентство зайнятості підтримало проект уряду ФРН.

 

У ході дебатів про заплановану прискорену натуралізацію іноземців Інститут ринку праці та професійних досліджень (IAB) Федерального агентства зайнятості підтримав проект федерального уряду. Основні моменти дискусії: яким буде новий німецький закон про громадянство?

Новий німецький закон про громадянство як спосіб притягнути кваліфікованих робітників

«Ефект тяжіння за рахунок можливості більш швидкої натуралізації значно вищий для більш кваліфікованих людей, які цікавляться Німеччиною, ніж менш кваліфікованих. І ми хочемо, щоб до Німеччини приїжджало більше кваліфікованих робітників. Це дуже позитивний сигнал, особливо для кваліфікованих людей із третіх країн», – сказав експерт.

Новий німецький закон про громадянство: подвійне громадянство можливе

Ще важливішим, ніж швидша натуралізація, є підвищені шанси отримання подвійного громадянства. Багато мігрантів хотіли зберегти своє громадянство. «У багатьох дві ідентичності, наприклад, німці та турки. Я очікую, що в результаті цієї реформи значно більше людей з іноземним корінням подадуть заяву на отримання німецького паспорта. Це зміцнює їхній зв’язок із Німеччиною», — сказав Брюкер.

Новий німецький закон про громадянство: натуралізація за п’ять років

Згідно зі своєю коаліційною угодою, «коаліція світлофора» хоче створити «сучасний закон про громадянство» з можливістю натуралізації «зазвичай через п’ять років», нині — вісім. «У разі особливих інтеграційних досягнень», таких як визначні успіхи у навчанні та роботі або особливо хороші мовні навички, це також може статися через три роки. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фейзер (СДПН) нещодавно представила свої плани щодо цього.

Дебати про новий закон про громадянство тривають давно.  Ще один крок від проекту до закону: Федеральне агентство зайнятості підтримало проект уряду ФРН.  Christin Klose / shutterstock.com

Громадянство з народження

Також планується, що діти батьків-іноземців, народжені в Німеччині, автоматично стануть німцями, якщо один із батьків протягом п’яти років мав «законне місце проживання» в Німеччині. Поки що це можливо лише через вісім років. І знову ж таки будь-хто, хто хоче стати німцем, більше не повинен відмовлятися від свого старого громадянства.

Читайте також:  Податкові документи Трампа будуть опубліковані у п'ятницю

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я