Які продукти уповільнюють старіння і від чого людина старіє раніше

241

Старіння – це неминучий етап життя кожного і, на жаль, обдурити природу неможливо. Навіть якщо у 50 ви виглядаєте на 40, ваш організм зношений відповідно до вашого реального віку, а не з вашим зовнішнім виглядом. Однак процес старіння можна суттєво уповільнити.

Вчені переконані, що процес старіння можна суттєво уповільнити, якщо дотримуватись певних правил, пише УНІАН.

Причини різкого старіння

Різке старіння може початися через сильну стресову ситуацію. Також різке старіння може бути спровоковане хронічними захворюваннями, поганою генетикою та спадковістю. Також різке старіння може бути спровоковане гормональними захворюваннями.

Якщо говорити про те, що найбільше впливає на старіння, потрібно розуміти, що швидкість старіння будь-якої людини на 20% залежить від спадковості та генетики. 80%, що залишилися, що впливають на старіння вашого організму – це ваш спосіб життя: сон, харчування, фізична активність, екологія і т.д.

Якщо говорити про те, що прискорює старіння, то це шкідливі звички та неправильний ритм життя. Куріння, нестача сну, порушений режим харчування, стресові ситуації неминуче призводять до прискорення процесів старіння.

Що старіє насамперед

Потрібно розуміти, що є дві сторони старіння: те старіння, яке ми бачимо, і те, якого ми не бачимо, але воно набагато серйозніше і небезпечніше для життя.

Якщо говорити про зовнішній прояв старіння, то перші ознаки старіння найчастіше виявляються на шкірі, і, насамперед, на шкірі обличчя. Першим відбувається старіння саме шкіри обличчя, потім в’яне шкіра рук та шиї.

Якщо тіло зазвичай прикрите одягом, що захищає шкіру від шкідливих впливів ззовні, то шкіра обличчя, незважаючи на догляд, залишається незахищеною. Також за рахунок великої кількості мімічних м’язів саме на обличчі розпочинаються перші глибокі зморшки.

Читайте також:  Дослідження виявило моделі BMW, які найкраще зберігають свою цінність

Що стосується прихованих ознак старіння, то насамперед у нас старіє серцево-м’язова система. Саме тому людям після 50 років потрібно регулярно відвідувати кардіолога, стежити за тиском та станом судин.

Як старіє обличчя

Як правило, до 30 років жир на обличчі розподіляється рівномірно і створює припухлості, завдяки яким лоб, віскі, щоки, області навколо очей і рота виглядають гладкими і пружними.

Після 30 обсяг жирових відкладень на обличчі зменшується. Риси обличчя втрачають округлість, шкіра втрачає еластичність і провисає. Також спостерігається поступове опускання куточків рота та очей. Якщо у вас тонка шкіра може з’явитися капілярна сітка, якої в молодому віці не було. Підвищуються зневоднення та чутливість шкіри, з’являються зморшки, пігментація, змінюється овал обличчя.

Який тип шкіри старіє швидше

Суха шкіра старіє набагато швидше за жирну. Суха шкіра починає швидко втрачати пружність та еластичність. Якщо ви затятий курець – процес старіння шкіри проходитиме набагато швидше.

При перших ознаках старіння люди із сухою шкірою звертають увагу на тьмяний колір обличчя. З’являється зниження тургору шкіри та тонусу м’язів. Також спостерігається опущення куточків очей та рота. Чітко проявляється малюнок носогубного трикутника та слізної борозни.

Найнебезпечніший напій для літніх людей

Найнебезпечніший напій для людей похилого віку – алкоголь. Спиртне прискорює роботу серця та збільшує його потребу в кисні. Крім того, алкоголь може спричинити серйозний гіпертонічний криз, спровокувавши різкий стрибок тиску.

Крім того, алкоголь сприяє розвитку остеопорозу, деменції та значно збільшує крихкість кісток.

Як зупинити старіння

На жаль, зупинити старіння неможливо. Однак його можна суттєво уповільнити. Якщо йдеться про гормональне старіння, його можна сповільнити правильно підібравши необхідні препарати.

В основному гормональне старіння шкіри спостерігається у жінок під час менопаузи. Воно відбувається через зниження концентрації естрадінолу – жіночого статевого гормону. В цьому випадку вам необхідно отримати консультацію у ендокринолога, який допоможе правильно підібрати препарати.

Читайте також:  8 способів швидко впоратися з похміллям

Якщо говорити про вікове старіння, то його можна суттєво уповільнити за рахунок правильного харчування та активного способу життя. Насамперед постарайтеся позбутися зайвої ваги. Не намагайтеся схуднути занадто швидко, оскільки різке скидання ваги зробить вашу шкіру в’ялою та обвислою, а вага швидше за все знову повернеться. Скидайте вагу поступово, без зайвих дієт та надмірних фізичних навантажень.

Також дієтологи радять вживати якнайбільше овочів, зелені та кисломолочних продуктів. Суттєво уповільнюють старіння гарбузове насіння, жирна риба, томати, какао та темний шоколад.

Щодо активного способу життя, то для уповільнення старіння необхідно частіше бувати на свіжому повітрі. Якщо здоров’я дозволяє – займіться плаванням, оскільки воно вкрай корисне для опорно-рухового апарату і серцево-судинної системи.

Якщо ж плавання вже дається важко – обмежтеся пішими прогулянками на свіжому повітрі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я