Як зміцнити імунітет: виявлено швидкий спосіб

21

У холодну пору року, яку ще називають сезоном застуд, питання, як зміцнити імунітет, виникає особливо гостро. На щастя, є спосіб зміцнення захисних сил організму, підтверджений науково.

Про нього розповів професор Аппалацького університету (США) Девід Німан у статті для видання Medicine & Science. Він опрацював кілька досліджень і дійшов висновку, що помірні за інтенсивністю щоденні фізичні вправи протягом 30 хвилин суттєво знижують ризик захворіти на інфекцію верхніх дихальних шляхів, тобто застуди, пише портал Obozrevatel.

Роль гормонів

Одна з причин, чому помірні фізичні вправи такі корисні, полягає у продукуванні під час тренування гормонів – адреналіну та норадреналіну. Вони допомагають клітинам, відповідальним за імунну відповідь, швидше вивільнятися та бути більш ефективними. Вони краще виявляють в організмі збудників застуди та знищують їх.

Також разом із струмом крові, що посилюється при фізичних навантаженнях, імунні клітини ефективно поширюються по всьому організму. Отже, щоденна фізкультура корисна як проти застуди.

У чому полягає захисний механізм вправ

Будь-яке навантаження є свого роду стресом для організму. При цьому помірне навантаження не виснажує його сили, а тренує. Втім, наше тіло все одно відповідає викидам адреналіну та норадреналіну, які допомагають впоратися із цим стресом.

Водночас регулярні вправи призводили до збільшення виробництва в організмі випробуваних про клітин-кілерів – виду Т-лімфоцитів, відповідальних за знищення інфікованих клітин. Однозначно сказати, що впливають на силу імунітету не можна, але принаймні, ця захисна функція організму точно активізується під час вправ.

Як потрібно займатися, щоб отримати найбільшу користь

Згідно з висновками Німана, оптимальним режимом є 5 тренувань на тиждень у 30 хвилин. При цьому вправи слід виконувати помірно, не перевантажуючи організм. Існують дані, які свідчать – дуже інтенсивні тренування та перетренованість збільшують ризик захворіти на застуду.

Читайте також:  Лікарі назвали 5 причин відсвяткувати Новий рік без алкоголю

Також, згідно з висновками дослідника, користь приносить звичайна ходьба. Темп ходьби при цьому має бути досить швидким. Достатньо 5 піших прогулянок на тиждень тривалістю 40-45 хвилин кожна, щоб ризик розвитку інфекції суттєво впав, а тривалість симптомів застуди, якщо людина захворіла, знизилася з 10-12 днів до 5-6.

Ефективним є також комбінування підходів. Коротша зарядка у поєднанні з пішою прогулянкою надавали аналогічний позитивний вплив. Виявилося, що достатньо 20 хвилин вправ та 20 хвилин пішої ходьби.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я