Як зберегти здоров’я на Різдво: поради лікарів

7

Різдво – це радість, але й ризик для здоров’я. Фахівці радять помірність у їжі, активні перерви та пити більше води. Такі прості заходи допоможуть уникнути проблем зі шлунком та серцем, зробивши свято справді приємним.

Різдво не за горами: проведемо його в родинному колі, а не в лікарні

Різдвяні свята – це не лише приємні емоції, а й проблеми зі здоров’ям. Невипадково кількість викликів швидкої допомоги на Різдво та на Новий рік значно зростає. Однак, цього можна уникнути. Важливо дотримуватися порад, які дають фахівці в галузі медицини та здорового способу життя – і тоді жодні болі у шлунку чи проблеми із серцем не затьмарять Різдва.

А ці поради прості і не вимагають особливих зусиль.

«Тут важливі здоровий глузд і взаємодія. Гарне планування з сім’єю та друзями допомагає справлятися з навантаженням. Відкрите обговорення того, яким має бути різдвяний стіл, дозволить уникнути непорозуміння та завищених очікувань. Головне – щоб усі відчували себе комфортно і могли відпочити», – радить доктор Гренефельд, завідувач відділення кардіології у клініці Asklepios у Бармбеку, передмісті Гамбурга.

Спільне приготування – це не тільки спосіб впоратися зі справами, а й можливість провести час разом. Якщо ви чекаєте на гостей, залучіть і їх: нехай, наприклад, вони приготують десерт або принесуть напої.

Різдво неможливо уявити без ароматного печива. В інтернеті цілковито різних рецептів Різдвяного печива: як традиційного, так і нестандартного. Дивуйте себе та своїх близьких, не бійтеся експериментувати!

Головне – помірність

А щоб не отримати проблеми зі шлунком під час святкових застіль, дотримуйтесь наступних рекомендацій.

Найкраща профілактика болю у животі – це помірність у їжі. Звертайте увагу на розміри порцій, щоб уникнути переїдання. Зосередьтеся на задоволенні від їжі: їжте повільно, ретельно пережовуйте та насолоджуйтесь атмосферою та бесідою за столом. Пам’ятайте, що шлунку потрібно близько 20 хвилин, щоб повідомити мозок, що він наповнений.

Читайте також:  Аденома простати

Забезпечте організм достатньою кількістю рідини. Краще пити негазовану воду – вона допомагає травленню та сприяє відчуттю насичення. Крім того, вода є важливою для повноцінного засвоєння поживних речовин.

Між прийомами їжі влаштовуйте тривалі та активні перерви. Прогулянка в парку або катання на ковзанах із сім’єю покращать травлення, зміцнять імунітет та піднімуть настрій. Навіть узимку при слабкому сонці денне світло позитивно впливає на організм, а свіже повітря стимулює кровообіг та очищує думки.

Увага до серця

Не ігноруйте своє здоров’я. Відомо, більшість пацієнтів помирає від серцевого нападу ще до госпіталізації, оскільки занадто довго тягне зі зверненням до лікаря. Прислухайтеся до свого тіла та при перших симптомах, таких як біль у грудях, негайно звертайтеся до медиків.

Отже, всі рекомендації можна звести до трьох основних: дотримуйтесь помірності в їжі, будьте активними і пийте більше води. Не так це й складно, чи не так?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я