Чи є Ангела Меркель феміністкою?

4

Ангела Меркель у своїх мемуарах порушує питання фемінізму, розповідаючи про просування рівності жінок та необхідність державного втручання. Незважаючи на неоднозначну репутацію, її 16-річне лідерство у Німеччині залишило значний вплив на інтереси жінок.

Чи є Ангела Меркель феміністкою?

Незважаючи на те, що Меркель – одна з найвпливовіших жінок у світовій політиці, фемінізм колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель залишається неоднозначним. У її мемуарах описується її прагнення до активніших заходів щодо забезпечення рівності жінок.

Коли її попросили прокоментувати нещодавній крах правлячої коаліції після того, як канцлер-соціал-демократ Олаф Шольц звільнив вільного демократа Крістіана Лінднера, вона відповіла: «Чоловіки!» Коаліція під керівництвом Шольца стала правити Німеччиною після відходу Меркель у відставку, гострі розбіжності та постійні внутрішні чвари призвели до того, що довіра між правлячими партіями впала до рекордно низького рівня. Таким чином, хоча її зауваження було жартівливим, воно говорить про її рішення наголосити на своїй жіночій ідентичності — про те, що, по суті, залишалося поза увагою протягом усього періоду її перебування на посаді канцлера.

У своїй книзі вона присвячує голову, як вона ставиться до фемінізму. Вона розповідає про те, як їй доводиться орієнтуватися у світі чоловіків, згадуючи, як канцлер Гельмут Коль запросив Меркель до свого кабінету на “трохи дивну зустріч”. Тоді Коль запитав її, як вона «ладнає з жінками», залишивши Меркель збентежено.

Через кілька місяців вона дізналася, що ця зустріч стала підставою для рішення Коля призначити її міністром у справах жінок і молоді. Вона підкреслює, як сильно турбувалася про те, що надіти перед її церемонією присяги як міністр. Вона згадувала випадок, коли єдиний представник християнсько-демократичного союзу (ХДС), який увійшов до кабінету міністрів, Гюнтер Краузе, сказав Меркель, що вона “має знайти собі щось пристойне”.

Читайте також:  Світлофорна коаліція сперечається - тепер про батьківську допомогу

“Для просування інтересів жінок необхідне втручання держави”

Вона згадує, як зламала ногу, що дозволило їй носити штани замість спідниці. Будучи міністром у справах жінок, вона просувала закон про рівність, ухвалений у 1993 році, який захистив працівників приватних та державних компаній від сексуального насильства. Однак вона висловила розчарування у зв’язку з тим, що ухвалення закону затяглося, і було шоковано тим, що він був представлений як загроза економіці Німеччини.

Тим не менш, Меркель стала більш активною в просуванні рівності жінок пізніше, в період своєї кар’єри на посаді канцлера, коли вона очолювала безліч ініціатив на користь жінок і домоглася того, щоб половина керівних посад у канцелярії канцлера була зайнята жінками. метою завжди була рівність учасників у всіх областях, але вона, як і раніше, не була впевнена в тому, чи робить це її феміністкою.

У своїх мемуарах Меркель стосується роботи та сім’ї, «свободи вибору», яку на практиці жінкам було важко реалізувати. Вона пише, як їй стало ясно, що “без створення належних умов жінки не могли б вважати, що до них ставляться однаково, і це досі не так”. Меркель до кінця свого терміну повноважень поступово почала дотримуватися прогресивніших поглядів на те, як досягти рівності жінок, оскільки їй стало ясно, що для просування інтересів жінок необхідне втручання держави.

Хоча Меркель має неоднозначну репутацію щодо збільшення представництва жінок на керівних посадах та забезпечення самовизначення жінок, факт залишається фактом: вона перебувала при владі в Німеччині протягом шістнадцяти років і де-факто була лідером Європи. Саме це тривале лідерство, а не її офіційна позиція щодо фемінізму визначає її вплив на інтереси жінок.

Читайте також:  Які передвиборчі обіцянки соціал-демократів є важливими для іноземців у Німеччині?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я