Лікарні в паніці: дефіцит фізрозчину у Німеччині

3

Що може бути простішим за фізрозчин? Але його не вистачає, і це створює великі проблеми для охорони здоров'я – від догляду за пацієнтами до планування операцій.

Лікарні в паніці: дефіцит фізрозчину у Німеччині

Німецькі лікарні б'ють на сполох. Не через нову хвилю вірусів або рідкісних ліків – а через простий фізрозчин. Він складається з води та солі, але незамінний для ін'єкцій, приготування ліків та проведення операцій. Але вже кілька місяців у Німеччині дефіцит фізрозчину. Система поставок стала настільки крихкою, що навіть найпростіших препаратів не вистачає.

Лікарні в паніці: дефіцит фізрозчину у Німеччині. Фото: Parentingupstream/pixabay.com

У відповідь Федеральне міністерство охорони здоров'я дозволило імпорт ліків з-за кордону – очевидне рішення, яке спричиняє нові проблеми. Клінікам доводиться боротися з бюрократією, а правила у різних землях відрізняються. “Витрати величезні, а ціни злітають до небес”, – повідомляє Томас Прейс, голова Асоціації фармацевтів Північного Рейну. Водночас влада заявляє, що постачання стабільне.

Однак реальність у лікарнях відрізняється: нескінченні дзвінки, терміновий імпорт із Туреччини та неясні терміни доставки – все це ускладнює повсякденне лікарняне життя.

Лікарні знаходять способи виживання

Попри це лікування пацієнтів поки що залишається стабільним. Лікарні справляються за допомогою планів дій у надзвичайних ситуаціях та зменшення кількості операцій. “Це подвиг”, – кажуть представники Німецької федерації лікарень (DKG). Такі компанії, як Fresenius та B.Braun нарощують виробництво в Європі, але ринок залишається напруженим. «Пройдуть місяці, перш ніж настане помітне полегшення», – вважає Йорн Ліве, власник виробника Burg Pharma.

Дефіцит фізрозчину у Німеччині показує слабкі сторони охорони здоров'я

Нестача фізрозчину показує недоліки у постачанні ліків. Довгі ланцюжки поставок, залежність від небагатьох виробників і величезні ціни перетворюють навіть найпростіші речі на кризові товари. «Ми маємо запитати себе, наскільки стійка наша система охорони здоров'я. Коли руйнується фундамент, вся система дає збій», – каже експерт галузі.

Читайте також:  На що має право пацієнт у Німеччині

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я