Як виростити авокадо в домашніх умовах – покроковий гід

193
Як виростити авокадо в домашніх умовах

Для того, щоб виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах, знадобиться 4-6 тижнів, протягом яких кісточка може прорости до невеликої рослини. Але, на жаль, для появи їстівних плодів доведеться чекати кілька років.

Якщо ви ще не намагалися виростити авокадо з кісточки, обов’язково спробуйте. Це справді просто — паросток з’являється буквально за кілька тижнів, а за півроку виростає невелика рослина з листям. Єдине застереження – плодоносити авокадо почне не скоро.

Щодо догляду, то в домашніх умовах вирощування авокадо не потребує жодних спеціальних навичок — достатньо лише забезпечити регулярний полив. Плюс, рослина є світлолюбною — бажано тримати її на підвіконні, а влітку виносити на балкон.

Як виростити авокадо?

Для того, щоб виростити авокадо, перш за все знадобиться кісточка, що залишилася від вживання цільного плоду. Фактично, ця кісточка є повноцінним набором нутрієнтів, достатнім для формування майбутньої рослини.

Як виростити авокадо в домашніх умовах

Згадаємо, що початкова стадія росту йде ефективніше при зануренні кісточки в рідину, а не при посадці в горщик із землею — наприклад, буде відразу помітно, чи з’явилося коріння. Хоча авокадо легко проростає – важко гарантувати, що це станеться з першого разу.

Вам знадобиться скляна ємність, а також 3-4 зубочистки – вони необхідні для того, щоб зафіксувати положення кісточки трохи вище за поверхню води (інакше вона опуститься на дно і поступово загниє без отримання необхідної кількості кисню).

Коли з’явиться коріння?

Зазвичай формування кореневої системи при пророщуванні авокадо з кісточки потрібно близько 8 тижнів — але невеликий корінець може з’явитися й у місяць.

Якщо ж через два місяці кісточка не дала паростків — мабуть, авокадо не проросте. Особливо якщо вона потемніла і почала покриватися пліснявою.

Читайте також:  Рецепт: лазіння з гарбузом та козячим сиром

Покрокова інструкція

Для пророщування підійде авокадо будь-якого сорту – однак розмір та колір листя, а також швидкість росту рослини може відрізнятися:

  1. Акуратно очистіть авокадо, намагаючись не пошкодити кісточку.
  2. Визначте, де у кісточки верх (більш гостра частина), а де – низ (більш полога).
  3. Помістіть кісточку в ємність із водою, зафіксувавши зубочистками.
  4. Раз на тиждень міняйте воду, не дозволяючи їй застоюватися.

Як виростити авокадо в домашніх умовах

Пересадка у землю

Приблизно через 4-6 тижнів, коли паросток досягне заввишки 10-15 см, рослину потрібно пересадити в землю. Підійде невеликий квітковий горщик із дренажем (тобто, невеликим отвором у нижній частині для відведення надлишкової води, щоб не загнили коріння).

Коли рослина досягне висоти близько 30 см, рекомендується повністю видалити листя — активує потенціал для майбутнього росту рослини. Однак це не обов’язковий крок, особливо якщо ви не плануєте висаджувати авокадо у відкритий грунт.

У міру зростання авокадо горщик повинен бути замінений на більший. Крім цього, не забувайте періодично додавати підживлення (добрива) для забезпечення потреб рослини у нутрієнтах для росту.

Коли авокадо почне плодоносити?

Як згадувалося на початку матеріалу, ключова складність із пророщуванням авокадо в домашніх умовах полягає в тому, що рослина починає плодоносити як мінімум на 3-4 рік – а зазвичай йдеться про 10-15 років.

Як виростити авокадо в домашніх умовах

Висота дерева на цей момент може досягати двох метрів — що вимагає висадки у відкритий ґрунт. А оскільки авокадо — тропічна рослина, вона навряд чи переживе холодну зиму.

Вважається, що авокадо погано переносить температуру нижче 20С – тому будьте уважні, виносячи горщик на балкон у весняний та осінній час.

Висновок

Для того, щоб виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах, знадобиться 4-6 тижнів, протягом яких кісточка може прорости до невеликої рослини. Але, на жаль, для появи їстівних плодів доведеться чекати кілька років.

Читайте також:  Лікувальний ефект кольору для майбутніх мам: які відтінки допомагають підтримати здоров'я?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я