Як вибрати електровелосипед

7

Електровелосипед – це ідеальне рішення для тих, хто хоче поєднати задоволення від велопрогулянки з комфортом та швидкістю. Він може стати зручним транспортом для поїздок міськими справами або снарядом для підкорення гірських стежок.

Види електровелосипедів

Чим електровелосипед принципово відрізняється від звичайного? Відповідь проста: джерелом енергії. Якщо в класичному велосипеді енергія для руху береться виключно з м’язів велосипедиста, то в електровелосипеді частину роботи виконує двигун, який живиться акумулятором. Виділимо, які є електровелосипеди і з метою призначений кожен вид.

Спочатку електробайки створювалися для комфортного пересування міськими вулицями. Велосипед з електроприводом дозволяв дістатися роботи без пробок і фізичних зусиль: сів, натиснув на кнопку і поїхав. Швидкість як на мопеді, але при цьому економія на паливі. На початку 2010-х років інженери зрозуміли, що потенціал електровелосипедів набагато ширший. Вони створили новий тип приводу – мотор-помічник. Він лише допомагає велосипедисту крутити педалі. Ця технологія виявилася особливо корисною для гірських велосипедів, коли додаткові зусилля потрібні при підйомах по схилу.

Мотор-помічник дозволяє легко долати підйоми, роблячи катання по пересіченій місцевості приємнішим. При цьому заряду батареї в режимі помічника вистачає на більш тривалий час, адже витрата енергії відносно невелика. Також педалювання дозволяє знизити навантаження на мотор та акумулятор у 2-3 рази, що продовжує термін їх експлуатації та дозволяє знизити загальну вагу.

Таким чином, можна виділити два основні види електровелосипедів:

  1. З двигуном прямого приводу. Це означає, що ви можете рухатися, не крутячи педалі. Зазвичай мають велику потужність і за правилами дорожнього руху можуть бути прирівняні до мопедів.
  2. З мотор-помічником. Двигун тільки допомагає крутити педалі, збільшуючи ваші зусилля. Легший, заряду вистачає на більший час.
Читайте також:  Вчені створили міні-робота для ремонту труб

За своїм призначенням, велосипеди з електро-помічником діляться на типи так само, як і звичайні: хардтейли, двопідвіси, міські, складні, дорожні, фетбайки і т. д. Не можна однозначно сказати, який електровелосипед краще. Вибирати серед них варто виходячи зі стилю катання та доріг, якими належить їздити. Для місцевостей з великим перепадом висот і крутими підйомами краще купувати більш потужні моделі, для поїздок на далекі відстані – електробайки з великою ємністю акумулятора. Складні моделі будуть зручні для пересування по місту та зберігання у квартирі.

Типи моторів та акумуляторів

Давайте трохи докладніше розглянемо різні типи двигунів:

  1. Мотор-колесо прямого приводу: простий та надійний мотор, вбудований у втулку колеса. Велосипед з таким двигуном може розвивати дуже високу швидкість.
  2. Мотор-колесо редукторне: варіація мотор-колеса прямого приводу з додатковим редуктором, який дозволяє передавати більше моменту, що крутить. Створювався, щоб обмежити максимальну швидкість та підвищити безпеку.
  3. Мотор-каретка: встановлюється в каретку велосипеда та допомагає велосипедисту крутити педалі. Найчастіше використовується на гірських велосипедах.

Акумулятори, які використовуються в електротранспорті, також бувають різними. Розглянемо найпоширеніші типи батарей:

  • Літій-іонні – найпоширеніший і найдоступніший тип на сьогоднішній день. Швидка зарядка та тривалий термін служби роблять їх відмінним вибором для активної експлуатації.
  • Свинцево-кислотні – це класичний варіант, що відрізняється низькою вартістю. Однак, їхня значна вага, габарити і низька енергоємність роблять їх менш привабливими для сучасних моделей електровелосипедів.
  • Літій-залізо-фосфатні – відрізняються підвищеною безпекою та тривалим терміном служби, витримуючи велику кількість циклів зарядки-розрядок. Як наслідок, і коштують дорожче.

Під час вибору акумулятора звертайте увагу на такі параметри:

  • Місткість — визначає запас енергії, який може зберігати акумулятор. Вимірюється у ват-годинах (Вт * год). Що ємність, то більше відстань можна подолати без підзарядки.
  • Швидкість заряджання — час, необхідний для повного заряджання акумулятора. Сучасні літій-іонні батареї здатні заряджатися за кілька годин.
  • Температурний діапазон — Визначення оптимальних умов роботи акумулятора. Літій-іонні батареї мають широкий температурний діапазон, але їх ефективність знижується при екстремальних температурах.
  • Цикли заряджання — кількість повних циклів заряджання, яку акумулятор може витримати до суттєвої втрати ємності.
  • Знімна конструкція – можливість зняти акумулятор для підзарядки.
Читайте також:  Американський ракетоплан повернувся на Землю через 2,5 роки на орбіті

Місткість літій-іонних акумуляторів в електровелосипедах зазвичай варіюється від 400 до 1200 Вт * год. Такий запас енергії дозволяє комфортно пересуватися містом та здійснювати невеликі подорожі. Вони ефективно працюють у різних погодних умовах та витримують досить велику кількість циклів зарядки-розрядки.

Найкращі виробники електровелосипедів

Велосипеди з електромоторами представлені в лінійках російських та світових велосипедних брендів, а також компаній, що спеціалізуються на техніці. До кращих фірм виробника електровелосипедів відносяться:

  • Merida – тайванський бренд, який пропонує сучасні гірські байки з електроприводом для допомоги у підйомах.
  • Specialized — у лінійці бренду представлені гірські електробайки, що відрізняються сучасною геометрією та широкими можливостями налаштування.
  • Giant – компанія виробляє електровелосипеди різних типів, від міських моделей до гірських та трекінгових.
    Eltreco спеціалізується виключно на виробництві електротранспорту, в асортименті великий вибір електробайків для міста.
  • Bear Bike – випускають міські електровелосипеди від складних до дорожніх.
  • Electra – виробляє класичні міські круїзери з електроприводом.

Який електровелосипед вибрати для міста

Велосипеди, призначені для міста, зазвичай мають гладкі та вузькі покришки для гарного накату асфальтом. Якщо є бажання перевозити байк у громадському транспорті та зберігати у квартирі, зверніть увагу на наявність зручної системи складання.

Який електровелосипед підійде для бездоріжжя

Для активного відпочинку та поїздок по пересіченій місцевості краще вибирати моделі з амортизаційною вилкою та широкими покришками із ґрунтозачепами.

Який електровелосипед підійде для дачі та заміських поїздок

Окремо варто виділити велосипеди, призначені не для агресивної спортивної їзди, а для прогулянкових поїздок поза містом — по путівцях, гравію або глині. Для них важлива надійність, прохідність та простота обслуговування.

При покупці електровелосипеда враховуйте:

  • Рельєф місцевості – виходячи з рельєфу та якості доріг, вибирайте ширину коліс, наявність амортизації та потужність двигуна.
  • Вага – чим легше велосипед, тим простіше ним керувати та переносити.
  • Додаткові функції – деякі моделі оснащені дисплеєм, круїз-контролем, протиугінними системами та іншими корисними доповненнями.
  • Сервісне обслуговування – будь-яка електроніка вимагає особливого обслуговування. Дізнайтеся про гарантійні зобов’язання виробника та наявність сервісних центрів у вашому регіоні.
Читайте також:  Зірка-довгожитель спростувала теорію появи чорних дірок

Вибір електровелосипеда – це процес, що вимагає ретельного вивчення та порівняння різних моделей. Обов’язково почитайте відгуки інших користувачів про вибрані моделі, щоб зробити остаточний вибір. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам у цьому.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я