Як швидко привести себе до ладу перед святами?

13

До нового року залишилися лічені дні, а це означає, що саме час подбати про те, щоб встигнути привести себе в порядок і виблискувати яскравіше від усіх вогнів на святі.

Якщо вам треба трохи скинути вагу і швидко підтягнути тіло, найкращою стратегією заздалегідь заплануватиме список своїх продуктових покупок і меню на кожен день, включаючи новорічну ніч, пише ELLE.

1. Перевагу треба віддати продуктам з низьким глікемічним індексом та низьким глікемічним навантаженням. Це допоможе не лише знизити денні стрибки глюкози у крові, а й зменшить апетит.

2. Вибирайте більш здорові альтернативи звичним продуктам. Наприклад, замість білого шліфованого рису виберіть басмати або дикий, замість звичного майонезу – йогурт із додаванням гірчиці. Не бійтеся експериментувати. Зменшіть додавання до їжі кількості готових соусів та солі.

3. Використовуйте кольорові тарілки, щоб обдурити мозок: в експерименті було доведено, що колір тарілки має значення. Так, їжа з червоних тарілок сприйматиметься мозком, як солодша, та якщо з блакитних – як солоніша.

4. Візьміть собі за правило щільно снідати з ранку, так ви менше переїдатимете протягом дня і стабілізуєте метаболізм. Вже давно доведено зв’язок між часом прийомом їжі, гормонами, циркадними ритмами та мікробімом. Чим щільнішим і насиченішим буде ваш сніданок і легше вечеря, тим швидше вам вдасться зменшити свою вагу.

5. Намагайтеся включати в кожну їжу протеїн, багато некрохмалистих овочів, трохи цільнозернових круп. Так ви отримаєте повноцінне насичення. Недостатня кількість протеїну може призвести до набряків і вага стоятиме: стандартним дозуванням вважається 1 грам протеїну на 1 кг ваги людини на день.

6. Пийте багато чистої води, не чекайте, поки з’явиться почуття спраги. Воно з’являється, зазвичай, коли організм перебуває у 1% ступеня дегідратації. Для розрахунку норми води помножте 30 мл на кожен кілограм ваги. Якщо ви активно займаєтеся спортом, випивайте ще по 400-600 мл води на кожну годину тренування.

Читайте також:  Пехштейн після виступу у формі: прямої заборони немає

7. Не переїдайте на ніч, це підвищує рівень кортизолу та веде до порушень метаболізму. Найкращою альтернативою буде рання легка вечеря, нічне голодування не менше 12 годин і сніданок зранку. Таке інтервальне голодування дозволить перезапустити роботу організму і сприяти метаболізму і знизити вагу.

8. Виключіть солодке, фастфуд та алкоголь. Ці продукти розпалюють апетит і мають низьку густину нутрієнтів. Шкода від такої дієти буде більшою, ніж користі.

9. Підключіть спорт: тіло худнутиме активніше при дефіциті калорій. У середньому людині для підтримки життєдіяльності треба від 1500 ккал на добу. Ходьба протягом години допоможе спалити до 300 ккал, біг до 700, підняття сходами до 800 ккал.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я