Рівненська поліклініка стала учасником проєкту з психоемоційної підтримки медпрацівників

48

Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради презентував і ухвалив політику щодо психосоціальної підтримки на робочому місці та програму заходів для її реалізації.

Це пілотний проєкт і робиться він за фінансування ЄС. Головна мета – розроблення й запровадження програм психосоціальної підтримки (ПСП) на робочому місці у воєнний і післявоєнний час «З турботою про себе й кожного».

«Що передбачає проєкт? Найперше, це покращення умов праці. Завдяки цій програмі наші працівники можуть стати інструкторами з психоемоційної підтримки. У медзакладі для втілення проєкту в життя створена ініціативна група. Туди увійшли заступник головного лікаря Михайло Стецишин, сімейний лікар (лікар-психолог) Інна Романовська, начальник відділу кадрів Ольга Лібус та інженер з охорони праці і техніки безпеки Сергій Оксанич. Ми вже провели один з етапів навчання – zoom-конференцію з сотнею медзакладів області та міста. Був присутній також менеджер проєкту Жолта Дудаш. Головна думка проєкту – ми прагнемо сформувати комфортне середовище для медпрацівників, попередити їх емоційне і психологічне вигорання. Це все відбуватиметься шляхом спілкування, контакту», – розповідає керівник ЦПМСД «Центральний» Олег Шрам.

Рівненський медзаклад є першим учасником пілотування. ЦПМСД «Центральний» братиме участь в «пілоті» по квітень 2023 року.

«Особливо важливо, що одними з перших до ініціативи долучилися медичні працівники. Адже щоб ефективно допомагати іншим, потрібно спочатку потурбуватися про себе. Наступні кроки – реалізація програми, її моніторинг і оцінювання», – додає керівник ЦПМСД «Центральний» Олег Шрам.

План роботи передбачає три етапи: підготовка, реалізація й оцінювання результатів. Наразі триває підготовчий етап, який включає: аналіз ситуації, розроблення проєкту письмової політики, програми заходів у межах політики та інструментів моніторингу й оцінювання.

Читайте також:  У ЦНАПі нагадують, які документи потрібні для того, щоб виготовити закордонний паспорт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я