Як підготуватися до УЗД?

31
узд

Ультразвукове дослідження – ефективний і безпечний неінвазивний метод діагностичного обстеження. З його допомогою лікарі можуть оцінити стан внутрішніх органів – форму, розмір, структуру, точно поставити діагноз і призначити своєчасне і правильне лікування. Дослідження передбачає використання ультразвукових хвиль, які проникають крізь тканини людини. Спеціальна техніка їх сканує і переводить у зображення. Завдяки простоті, інформативності та безпеці дослідження УЗД застосовують для обстеження дітей, дорослих, вагітних жінок, літніх людей.

Коли перед УЗД потрібна підготовка?

Коли лікар призначає обстеження із застосуванням УЗД, він зазвичай розповідає, яка потрібна підготовка. Зазвичай це пов’язано з певною дієтою, що дає змогу унеможливити газоутворення і бродіння в травній системі. При цьому серце, судини, головний мозок, щитовидну залозу, слинні залози можна перевірити без попередньої підготовки.

Дієта потрібна, якщо потрібно зробити УЗД:

  • черевної порожнини;
  • органів малого таза;
  • нирок і сечового міхура;
  • молочних залоз;
  • передміхурової залози.

Якщо запобігти газоутворенню за допомогою дієти не вдасться, лікар може призначити лікарські препарати, які покращують травлення, позбавляють метеоризму, виводять токсичні речовини та сприяють звільненню кишечника. Прийом рідини залежить від того, УЗД яких внутрішніх органів планується провести. Наприклад, під час планового обстеження під час вагітності рекомендується перед процедурою випити близько літра води, щоб якість зображення була кращою.

УЗД не призначають, якщо в пацієнта є відкриті рани на місцях, де планується проведення дослідження.

Читайте також:  Завдяки чому японкам вдається "зберігати вічну молодість"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я