Як не заснути за кермом

40
сон за рулем

За статистикою, в Україні винуватцями приблизно 25% серйозних ДТП на міжміських трасах є водії, які заснули за кермом. Ризик заснути за кермом найбільший під час далеких поїздок, подорожей у нічний час доби, а також за монотонних дорожніх умов. Згідно з науковими дослідженнями, 4 години безперервного керування автомобілем знижує реакцію водія у 2 рази, через 8 годин їзди реакція водія погіршиться у 6 разів. Такі показники зниження реакції роблять сонного водія небезпечнішим за п’яного.

У цій статті ми розглянемо 10 ефективних способів боротьби зі сном, які дозволять своєчасно підбадьоритися та зберігати енергійність протягом усього часу поїздки.

Розмова

Цікава бесіда з пасажиром, що сидить поруч, є простим, надійним і до того ж абсолютно безкоштовним способом подолати сон за кермом. Поруч пасажир, який перебуває, ще корисний тим, що він зможе своєчасно звернути увагу на те, що ви засинаєте по уповільненій реакції і вашому відволіканню від розмови. Втім, якщо ваш співрозмовник сам починає клювати носом, це є очевидною ознакою того, що саме час зробити зупинку і подрімати.

Музика

Якщо поряд з вами не виявилося співрозмовника, увімкніть улюблену музику, яка зможе вас підбадьорити. Не бажано під час поїздки прослуховувати монотонну та ліричну музику, оскільки її прослуховування може ще більше вас заколисувати.

Спів

Якщо для отримання необхідного заряду бадьорості улюбленої музики недостатньо, можна почати співати, причому якнайголосніше. Справа в тому, що під час гучного співу починають активніше працювати легені, а також різко збільшується приплив кисню в кров. Все це допомагає швидко та ефективно підбадьорити весь організм.

Тонізуючі напої

Такі гарячі напої як чай, кава або гарячий шоколад можуть надати бадьорості. Проблема полягає в тому, що діють вони на кожну людину по-різному і для досягнення ефекту, що бадьорить, кожній людині необхідні різні дозування. До того ж ефект таких напоїв, що бадьорить, триває всього близько 2-х годин.

Читайте також:  Що робити, щоб пральна машина "їла" менше електрики?

Енергетичні напої

Боротьба зі сном за допомогою «енергетиків», у яких присутні кофеїн у поєднанні з гуараною, таурином, різноманітними вітамінами та корисними кислотами виявиться досить ефективною. На відміну від натуральних тонізуючих напоїв, «енергетики» діють швидше, сильніше та довше.

Енергетичні пігулки

Від напоїв енергетичні таблетки відрізняються передусім агрегатним станом. У їхньому складі містяться ті ж таки кофеїн, гуарана, таурин і вітаміни. Головні переваги таблеток полягають у їх зручності зберігання та перевезення, а також у способі вживання. Все ж таки краще возити з собою невелику упаковку «енергетиків» у вигляді таблеток, які можна швидко прийняти, не відволікаючись від дороги.

Їжа

У далеку дорогу візьміть із собою різних сухариків, горішків, насіння чи солодких цукерок. Їхня поїдання дозволить відволіктися від монотонної поїздки, а робота травної системи додасть бадьорості всьому організму. Єдине потрібно знати міру, оскільки переїдання викликає почуття ситості, яке легко провокує сонливість.

Датчики втоми

У більшості сучасних автомобілів існують так звані датчики втоми, які за рухом автомобіля та поведінкою очей водія попереджають про небезпеку звуковими сигналами та миготливими значками на панелі приладів. Якщо ж у вашому автомобілі таких датчиків немає, то можна придбати переносний сигналізатор втоми. Зовні він нагадує звичайну Bluetooth гарнітуру, яка кріпиться на вухо. Він зчитує рухи головою, і якщо ви починаєте клювати носом, то сигналізатор втоми починає видавати гучний дратівливий звук.

Концентрація уваги

Особливо корисною є концентрація уваги під час проходження монотонних ділянок дороги, на яких дуже швидко виникає сонливість. Для концентрації уваги потрібно прийняти правильну позу (сісти, випрямити спинку сидіння та обхопити кермо руками). Далі необхідно поставити собі якісь завдання. Наприклад, можна вважати зустрічні машини певного кольору чи марки. Концентрація на дрібних предметах допоможе прикрасити монотонність дороги та усунути сонливість.

Читайте також:  Чи варто купувати робот-пилосос

Фізичний вплив

Зміни фізичного стану завжди надають бадьорості та допомагають подолати сон за кермом. Фізичні дії можуть бути різноманітними. Це можуть бути прості фізичні вправи, для розслаблення та напруження м’язів. Можна також увімкнути кондиціонер або відкрити вікно, приплив прохолодного та свіжого повітря гарантовано вас підбадьорить. Протерти обличчя вологою серветкою або побризкати водою також допоможе подолати сонливість. Насправді фізично підбадьорливих дій дуже багато і всі вони здатні на якийсь час забути вашому організму про сон.

Важливо пам’ятати, що всі різні люди. У кожного свій поріг стомлюваності. Щоб сон не застав вас у дорозі, можна заздалегідь пропрацювати маршрут. Вищеописані способи як не заснути за кермом також вам знадобляться. Виберете ті, що підійдуть саме вам. Головне пам’ятати про те, що якщо втома вас все ж таки долає, краще зупинитися і трохи подрімати, адже від сну найкраще рятує – сон. Зупинятися для відпочинку краще на стоянках, заправках та людних місцях. Не забувайте закривати машину. Після короткого сну, можете підбадьоритися одним із вищеописаних способів та спокійно продовжувати свій шлях.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :