8 помилок під час вибору веб-камери

9
камера

Вибір веб-камери здавалося б простим завданням. Насправді все не так очевидно. При виборі даного девайса потрібно врахувати деякі нюанси – інакше можна помилитися з покупкою.

Вибрати неправильний максимальний дозвіл

Роздільна здатність — найважливіший параметр веб-камери. Зазвичай саме на нього звертають увагу при покупці. Чим вище кількість мегапікселів (Мп), тим більш детальною вийде картинка. Діапазон дозволів варіюється від 640 х 480 до 4096 х 2160 пікселів. Ось зразкові характеристики камер.

  • 0,3 Мп = 480p = 640 x 480 dpi
  • 1 Мп = 720p = 1280 x 720 dpi
  • 2 Мп = 1080p = 1920 x 1080 dpi
  • 4 Мп = 1440p = 2560 x 1440 dpi
  • 8 Мп = 4K = 3840 x 2160 dpi
  • 9 Мп = 4K = 4096 x 2160 dpi

Перед покупкою потрібно визначитися, як ви будете використовувати вебку: для спілкування з друзями, для переговорів або для стримувань.

Якщо камера потрібна для простих дзвінків (наприклад, з друзями), роздільна здатність не така важлива. Хоча тут все залежить від переваг: не всім хочеться бачити на екрані розмите зображення. А ось для робочих відеодзвінків або онлайн-показів дозвіл уже значущий. Картинка тут має бути якісною.

Дуже погана ідея – брати вебку з низьким дозволом для стримінгу, прямих ефірів і великих конференцій.

Найоптимальнішим варіантом стане камера з роздільною здатністю 1920 x 1080. Вона підійде як для простих відеодзвінків, так і для стримувань.

Камера з високою роздільною здатністю вимагає хорошої швидкості інтернету. Це необхідна умова якісної передачі зображення.

Частота кадрів

Якщо веб-камера потрібна для зйомок об’єктів, що рухаються (або в кадрі планується якась динаміка), обов’язково зверніть увагу на частоту кадрів.

Частота кадрів (FPS) вказує на те, наскільки плавно відбувається зміна кадрів. Сучасні веб-камери найчастіше забезпечують 30 або 60 кадрів за секунду.

Якщо у кадрі планується стала динаміка, краще вибрати камеру з 60 FPS. В іншому випадку ви ризикуєте отримати різкі ривки під час зміни планів. Для більш спокійного відеозапису або простих дзвінків згодиться і камера з 30 FPS.

Читайте також:  Чому варто перестати втягувати живіт

Кріплення

Обов’язково продумайте, де і як кріпитиметься веб-камера. Варіантів кріплень існує багато. Вибір залежить від ракурсів зйомки, знаходження у кадрі динамічних об’єктів тощо.

  • Кріплення на моніторі ПК чи екрані ноутбука. Класичний варіант – жорстке кріплення на моніторі. Він не дуже підійде, якщо під час зйомки будуть динамічні кадри або часта зміна ракурсу. А іноді камеру просто не вдасться зручно закріпити прищіпкою. Наприклад, якщо монітор занадто товстий.
  • Універсальне кріплення. Зазвичай такі моделі поєднують кріплення-прищіпку на монітор та невеликий телескопічний штатив. Останній кріпиться до корпусу камери гвинтовим роз’ємом. Не впевнені, чи вдасться зручно закріпити камеру на моніторі? Хочете мати варіанти і для статичної, і динамічної зйомки? Тоді універсальні кріплення – це ваш вибір.
  • Кріплення на стіні. Існує невеликий сегмент конференц-камер, які можна закріпити на стіні. Для цього у комплекті йде спеціальний кронштейн. У цьому випадку варто точно прорахувати, куди ви монтуватимете кріплення.
  • Плоска підставка. Такий варіант дозволяє встановити веб-камеру на стіл або іншу поверхню. Плюси очевидні: камера стає дуже мобільною. Її можна рухати так, як вам потрібно. Однак, підставка, як правило, не дозволяє закріпити веб-сайт на моніторі.

Освітлення

Зазвичай веб-камери не призначені для зйомок у темному або слабко освітленому приміщенні. Вдень природних джерел освітлення зазвичай вистачає. Однак увечері чи вночі зображення, ймовірно, буде надто темним. Тож про штучне освітлення варто подумати заздалегідь.

На допомогу можуть прийти деякі функції сучасних веб-сайтів. Наприклад, моделі з підтримкою HDR забезпечать добре освітлену картинку у складних умовах. А в деяких моделях є підсвічування, яке окремо вмикається та регулюється.

дівчина за ноутом

Кут огляду

Кут огляду – важлива характеристика, яку не варто нехтувати. Чим він вищий, тим більше простору потрапляє у кадр. Камера з маленьким кутом огляду – поганий варіант, коли потрібно зняти відразу кілька людей або об’єктів.

Читайте також:  Правильне харчування при діабеті - 10 найкорисніших продуктів

Якщо знімати планується лише одну людину, цілком підійде веб-сайт з кутом огляду до 60 градусів. Більш оптимальний варіант – моделі з кутом огляду від 60 до 90 градусів. Вона займе і користувача, і його оточення. Якщо ж у кадрі планується розмістити кілька людей, найкращим варіантом стануть ширококутні камери. Їхній кут огляду становить від 120 до 150 градусів.

кут огляду

Втім, якщо ви взяли модель з невідповідним кутом огляду, не варто зневірятися. Веб-камери можуть обертатися в горизонтальній площині, а також нахилятися вгору-вниз. Різні моделі можуть повертатися на 180 чи навіть 360 градусів. За рахунок цього можна підібрати правильний ракурс і зафіксувати в кадрі все необхідне.

Фокусування

Фокусування у веб-камерах буває фіксованим або настроюваним. Іноді на цей параметр не звертають особливої уваги — і дарма.

Якщо фокусування фіксоване, змінити та налаштувати його не можна. З одного боку, співрозмовник завжди буде у фокусі. З іншого боку, при різких рухах картинка може розмиватися. Моделі з налаштуваннями фокусування дозволяють уникнути цього.

Налаштування фокусування вручну або автоматично. У першому випадку потрібно просто крутити коліщатко навколо об’єктива. Для динаміки у кадрі такий варіант не підійде. Якщо людина в кадрі змінить становище, швидше за все, фокус доведеться переналаштувати.

Для зйомок динамічного відео, частих змін об’єктів або предметів перед об’єктивом потрібна камера з автоматичним фокусуванням. Вона самостійно вибирає фокусну відстань – залежно від розташування та динаміки переміщення об’єктів у кадрі.

Деякі камери можуть відстежувати обличчя в кадрі.

Інтерфейс та платформа

Якщо не звернути увагу на роз’єми, з підключенням камери можуть виникнути проблеми. Деякі веб-сайти підключаються через USB Type-C, а не через звичний USB Type-A. Такий роз’єм є не у всіх ПК – тоді знадобиться перехідник.

Якщо потрібно підключити камеру до планшета, швидше за все знадобиться перехідник. Який саме залежить від моделі планшета. Найчастіше зустрічається варіант micro USB – USB type A.

В деяких камерах звук передається через роз’єм jack 3,5 мм. Провід для підключення іде в комплекті з камерою. Для нього потрібен аналогічний робочий роз’єм на ПК чи ноутбуці.

У деяких камер зустрічається роз’єм HDMI, як правило, у конференц-моделей.

Стандарт USB також важливий: від нього залежить швидкість передачі даних. Бажано купувати моделі, що підключаються через стандарт USB 3.0.

Читайте також:  Фурако: що це?

Деякі камери мають бездротовий інтерфейс. Для їх з’єднання потрібні Bluetooth або Wi-Fi. Ноутбук або ПК повинні підтримувати таку передачу даних або мати бездротовий адаптер.

Більшість веб-камер без проблем працюють із Windows або macOS. А ось моделей для Android чи Linux не так багато. Тут знайти потрібні екземпляри буде складніше. Хоча у продажу зустрічаються і більш рідкісні екземпляри, наприклад, сумісні з Xbox. Вони непогано підходять для ігрових стриму.

Мікрофон

А точніше, якість звуку такого мікрофона. Камера може мати один або два мікрофони (для стереозвучання). Оптимальний варіант – стерео-модель з шумом придушення. Така модель відсіче зайві шуми, концентруючись на голосі того, хто говорить.

Якщо якість звуку вам дійсно важлива, можна придбати мікрофон. Діапазон можливостей у нього зазвичай ширший.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я