Винахідник жилетки з підігрівом розповів про її особливості

14

Розумний жилет з можливістю автоматичної терморегуляції створено в Пензенському державному університеті. Автор винаходу студент факультету інформаційних технологій та електроніки Дмитро Овчинников в ефірі телеканалу «СВІТ 24» розповів, що у жилетку вбудовано підклад, що містить нагрівальні елементи та іншу електроніку.

Якщо вже існуючі зразки одягу з електропідігрівом зазвичай живляться від бортової мережі транспортного засобу, або від великих акумуляторів, то жилетці, створеній в ПГУ, достатньо заряду від звичайного power-банку. Крім того, у винаході реалізована функція підтримки температури. А потрібний градус користувач новинки може виставити через спеціальний додаток у своєму смартфоні. Передбачено і зональний контроль: можна регулювати температуру окремо в лівій та правій частині предмета одягу, можна вимкнути одну сторону.

«Винахід має великий модернізаційний потенціал. Ми можемо підключати крім двох датчиків температури, які зараз стоять, ще датчики вологості, пульсометри і так далі. Ми можемо відслідковувати стан людини – пульс, ЕКГ. При цьому ми можемо підключати GPS та GSM модулі для зв’язку із родичами у якихось критичних ситуаціях. Наприклад, завдяки модулю GPS ми отримуємо дані про місцезнаходження людини, а через GSM ми надсилаємо цю інформацію, наприклад, рятувальникам, за допомогою звичайної сімки, – заявив Дмитро Овчинников.

Він розповів, що із запитом на створення «розумного» одягу звернулася одна з пензенських організацій. Ідея полягала у створенні такого предмета гардеробу, який замінив би кілька шарів звичайного одягу у дітей. В даному випадку батьки дитини можуть у реальному часі бачити температуру у дитини під верхнім одягом та регулювати її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юний вчений розповів, навіщо в одяг вбудовувати термодатчики та GSM-модуль

За прогнозом винахідника, розумний жилет може з’явитися у вільному продажу з кінця цього року чи початку наступного.

Читайте також:  500-й день війни: Зеленський відвідав острів Зміїний

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я