Вибухи пейджерів у Лівані: наслідки для Німеччини

10

Німеччині своєрідна луна масового вибуху гаджетів, від якої в Лівані постраждали тисячі людей.

Синхронний вибух сотень пейджерів у Лівані призвів до загибелі кількох людей та поранень серед майже трьох тисяч. Аналітики вважають, що акт був спрямований проти бойовиків «Хезболли» – серед постраждалих вони становлять більшість. У Німеччині вже є реакція — емоційна та фізична.

Вибухи пейджерів: справа рук Ізраїлю?

Мало кого ця масштабна акція залишила байдужим, у тому числі у Німеччині. Хтось співчуває жертвам, хтось захоплюється невідомими поки що організаторами. Ізраїль, який виявився першим у списку «підозрюваних», відмовляється взяти на себе відповідальність.

Ті, хто захоплюється організаторами, мають на увазі два моменти. По-перше, технічний бік: пейджер – досить невеликий пристрій, і вибухівка повинна мати високу питому потужність. По-друге, мається на увазі організаційна сторона. Агенти, які «просували товар» обережним і досвідченим бойовикам, мали виявляти чудеса спритності та комунікації. За інформацією New York Times та Wall Street Journal, ці чудеса втілив у життя «Моссад».

Пейджер вважається застарілим пристроєм. Це гаджет розміром із половину сигаретної пачки коротко можна описати як мобільний телефон, у якого залишилася лише одна функція – СМС. При цьому повідомлення він лише приймає. Як правило, його носять на поясі, щоб оперативно відчути вібрацію. Передбачається, що бойовики «Хезболли» відмовилися від звичного мобільного зв'язку, щоб їх важче було запеленгувати, визначити місце розташування.

Вибухи пейджерів та зловтіха

ЗМІ відстежили в Інтернеті реакцію німецького загалу. Багато користувачів, у тому числі журналісти, вчені та політики, схвально відгукнулися про подію у соціальних мережах. Тон — глузливий і саркастичний, на кшталт «так вам треба». При цьому під час численних вибухів постраждали і цивільні особи, які не мають відношення до «Хезболла». Ця організація визнана терористичною у багатьох державах, зокрема й у Німеччині. У різні роки бойовики вчинили у ФРН низку терактів.

Читайте також:  Бундестаг обговорює розгортання Лютцерату

Вибухи пейджерів у Лівані: наслідки для Німеччини

Є й фізичний наслідок. Lufthansa та Air France скасовують рейси до Ізраїлю та Ірану. Поки що повідомляється, що до четверга, 18 вересня. Обидві компанії пояснюють своє рішення міркуваннями безпеки. Lufthansa оголосила, що її літаки облітатимуть повітряний простір Ізраїлю та Ірану. До столиці Лівану Бейруту регулярних рейсів не було вже кілька тижнів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я