Вибори у Тюрінгії: зрушення вправо

12

У Тюрінгії відбулися місцеві вибори. У неділю обиралися окружні адміністратори, мери, окружні, міські та муніципальні поради. Значимість події, що виходить за межі цієї невеликої землі, пов'язана з прогнозами щодо можливого приходу до влади правопопулістської Альтернативи для Німеччини. За опитуваннями вона випереджала всіх. Але вибори показали, що у AfD у Тюрінгії справи йдуть гірше, ніж очікувалося.

Вибори у Тюрінгії: зрушення вправо

Вибори у Тюрингії розглядають – незважаючи на домінуючі місцеві проблеми – як перевірку настроїв перед майбутніми виборами до Європарламенту та виборами у землях восени. У вересні та у Тюрингії буде переобрано парламент землі, тому вибори оцінювалися і в цій перспективі. Причому особлива увага була звернена до окружних виборів. Очікувалося, що AfD, визначена Управлінням захисту Конституції як правоекстремістська, може вперше завоювати кілька позицій.

SPD зазнала серйозної поразки на виборах мера столиці штату Ерфурт. Чинний президент Андреас Баусевейн, який перебуває при владі 18 років, посів лише друге місце. Його випередив претендент від CDU Андреас Хорн. Вони вийшли у другий тур.

Тим часом є приємна новина і для вільних демократів. Чинний мер Єни Томас Ніцше від FDP, який вперше несподівано був обраний на останніх виборах, має добрі шанси на переобрання. Йому доведеться брати участь у другому турі виборів, але він більш ніж на 10 процентних пунктів випереджає свого суперника.

Вибори у Тюрінгії. Не знайшлося кандидатів

В цілому 1,7 мільйона людей у Тюрінгії були покликані проголосувати на місцевих виборах. Перед виборчими дільницями утворились довгі черги. У багатьох місцях виборцям довелося чекати понад годину. Особливо був великий ажіотаж у Єні та Гері.

У той же час спостерігачі зазначають, що в Тюрінгії відбуваються події, що свідчать про розчарування, що зростає, в демократії в Німеччині. У 91 місті більше не було кандидатів на посади мера чи місцевої ради. Виборці могли написати ім'я громадянина своєї спільноти у виборчому бюлетені, незалежно від того, чи підходили вони, чи хотіли вони взяти на себе цей мандат.

Читайте також:  Прокуратура Галле: звинувачення проти Хеке

Наприклад, у муніципалітеті Фреттероде в окрузі Айхсфельда стався такий казус. Почесний мер отримав 72 відсотки голосів, хоча він більше не балотувався. Переважна більшість виборців написала його ім'я у виборчих бюлетенях.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я