Про вихід на пенсію в Німеччині у 63 роки можна забути

14

Концепція двосторонньої ВДП нині розбурхує уми людей. Окрім посилення регулювання пільг громадян, особливі проблеми виникають із пенсіями.

Про вихід на пенсію в Німеччині у 63 роки можна забути? Таку фразу останнім часом німецькі жителі дедалі частіше почули. Адже ВДП прагне до суворіших правил щодо пільг громадян та скасування пенсій у 63 роки.

Ці плани викликають розбіжності у світлофорній коаліції ще до їхньої офіційної вистави. СДПН категорично проти цих пропозицій щодо партнерства щодо коаліції.

Про вихід на пенсію в Німеччині у 63 роки можна забути: що планує ВДП

Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх розкритикував ці плани у розмові з Німецьким агентством друку (dpa), назвавши їх «пережитком нафталіну та застарілими». А його колега по партії Кевін Кюнерт, генеральний секретар СДПН також різко напав на свого партнера по коаліції: «СДПН не дозволить керувати нашою країною з тактом інвестиційних банкірів», — заявив він у газеті Tagesspiegel.

Він наголосив, що існуюча коаліційна угода має залишатися робочою основою правлячої коаліції. СвДП планує винести нову концепцію на голосування на конференції федеральної партії наступних вихідних.

Щодо можливої ​​пенсійної реформи, лідер парламентської групи ВДП Крістіан Дюрр нещодавно заявив: «Нам потрібен гнучкий вихід на пенсію. Чому хтось має перестати працювати у 72 роки? Це абсурд. Хтось уже не може працювати з індивідуальних причин, але є й охочі – ми не можемо їх усунути!»

СвДП планує концепцію, коли про вихід на пенсію в Німеччині в 63 роки можна забути. Фото: Nadia Nadienka, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Центральні компоненти концепції ВДП включають як скасування пенсії в 63 року, а й податкові пільги за понаднормову роботу. Зрештою, за словами міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП), у Німеччині спостерігається нестача продуктивності.

Його партія також хоче повного скорочення бюрократії, особливо у будівельному секторі. Місто Дортмунд було одним з перших міст, які нещодавно скасували адміністративну процедуру щодо цього.

Читайте також:  Фезер розширює фіксований прикордонний контроль

План лібералів також передбачає, що люди, які відхиляють пропозиції щодо роботи, можуть у майбутньому негайно втратити 30% своєї допомоги. Цей захід посилить нинішню практику, згідно з якою скорочення проводяться поетапно.

Незважаючи на заплановане посилення правил, минулого року скорочення допомоги торкнулося відносно невеликої кількості пільговиків громадян — загальна кількість випадків у 2023 році становила 226 тисяч. Загалом у країні налічується близько 5,5 мільйона пільговиків громадян, з яких 3,9 мільйона вважаються працездатними.

Основна причина таких скорочень: постраждалі не з’явилися на прийом без поважних причин. Федеральне агентство зайнятості також зафіксувало 15 774 випадки з лютого по грудень 2023 через відхилення пропозицій про роботу.

Хоча «Зелені» поки що не прокоментували ці пропозиції, СДПН явно обурилася. Лідер СДПН Ларс Клінгбейл наголосив у Bild, що економіку потрібно стимулювати, але не за рахунок ремісників, медсестер чи педагогів. «Якщо ВДП вважає, що справи в економіці йдуть краще, коли справи у цих професійних груп йдуть гірше, то вони дуже помиляються», – сказав він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я