Концепція двосторонньої ВДП нині розбурхує уми людей. Окрім посилення регулювання пільг громадян, особливі проблеми виникають із пенсіями.
Про вихід на пенсію в Німеччині у 63 роки можна забути? Таку фразу останнім часом німецькі жителі дедалі частіше почули. Адже ВДП прагне до суворіших правил щодо пільг громадян та скасування пенсій у 63 роки.
Ці плани викликають розбіжності у світлофорній коаліції ще до їхньої офіційної вистави. СДПН категорично проти цих пропозицій щодо партнерства щодо коаліції.
Про вихід на пенсію в Німеччині у 63 роки можна забути: що планує ВДП
Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх розкритикував ці плани у розмові з Німецьким агентством друку (dpa), назвавши їх «пережитком нафталіну та застарілими». А його колега по партії Кевін Кюнерт, генеральний секретар СДПН також різко напав на свого партнера по коаліції: «СДПН не дозволить керувати нашою країною з тактом інвестиційних банкірів», — заявив він у газеті Tagesspiegel.
Він наголосив, що існуюча коаліційна угода має залишатися робочою основою правлячої коаліції. СвДП планує винести нову концепцію на голосування на конференції федеральної партії наступних вихідних.
Щодо можливої пенсійної реформи, лідер парламентської групи ВДП Крістіан Дюрр нещодавно заявив: «Нам потрібен гнучкий вихід на пенсію. Чому хтось має перестати працювати у 72 роки? Це абсурд. Хтось уже не може працювати з індивідуальних причин, але є й охочі – ми не можемо їх усунути!»
Центральні компоненти концепції ВДП включають як скасування пенсії в 63 року, а й податкові пільги за понаднормову роботу. Зрештою, за словами міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП), у Німеччині спостерігається нестача продуктивності.
Його партія також хоче повного скорочення бюрократії, особливо у будівельному секторі. Місто Дортмунд було одним з перших міст, які нещодавно скасували адміністративну процедуру щодо цього.
План лібералів також передбачає, що люди, які відхиляють пропозиції щодо роботи, можуть у майбутньому негайно втратити 30% своєї допомоги. Цей захід посилить нинішню практику, згідно з якою скорочення проводяться поетапно.
Незважаючи на заплановане посилення правил, минулого року скорочення допомоги торкнулося відносно невеликої кількості пільговиків громадян — загальна кількість випадків у 2023 році становила 226 тисяч. Загалом у країні налічується близько 5,5 мільйона пільговиків громадян, з яких 3,9 мільйона вважаються працездатними.
Основна причина таких скорочень: постраждалі не з’явилися на прийом без поважних причин. Федеральне агентство зайнятості також зафіксувало 15 774 випадки з лютого по грудень 2023 через відхилення пропозицій про роботу.
Хоча «Зелені» поки що не прокоментували ці пропозиції, СДПН явно обурилася. Лідер СДПН Ларс Клінгбейл наголосив у Bild, що економіку потрібно стимулювати, але не за рахунок ремісників, медсестер чи педагогів. «Якщо ВДП вважає, що справи в економіці йдуть краще, коли справи у цих професійних груп йдуть гірше, то вони дуже помиляються», – сказав він.