Вибори у Бразилії дають шанс Амазонці

18

Вибори у Бразилії завершилися. Тепер, певно, новий президент візьме шлях на збереження лісів Амазонії, а не на їхню вирубку.

Вибори у Бразилії

Вибори в Бразилії і наступна відставка президента Жаїра Болсонару дають надію екологам на майбутнє тропіків Амазонії. За правління екс-глави держави цей регіон зіткнувся зі збільшенням вирубування та розчищення лісу. При цьому його адміністрація відкрито зменшила пріоритетність законів про охорону навколишнього середовища.

Минулої неділі бразильці обрали нового президента країни. Ним став Луїс Інасіу Лула да Сілва, також відомий як Лула. Варто сказати, що він уже був главою країни з 2003 до 2010 року і тепер знову повернувся на свою посаду.

Після перемоги на виборах новий да Сілва закликав боротися за нульову вирубку лісів і додав, що дерево, що стоїть, коштує дорожче, ніж тисяча колод. Однак у збереження Амазонії можуть виникнути проблеми. Наприклад, консервативніший Національний конгрес Бразилії.

Вибори в Бразилії дають надію на повернення до старої політики та Сілва

Слід згадати, що протягом попереднього правління Лули його адміністрація проводила багаторівневу стратегію, в рамках якої збільшила масштаби та кількість територій, що охороняються. Крім того, чиновники боролися з незаконною вирубкою та фінансували засоби спостереження для виявлення районів, де ліси зникають.

Так Сілва та його наступниця Ділма Руссеф також займалися корінними причинами обезліснення. Серед них, наприклад, легкі кредити для фермерських потреб, які йшли на очищення нових територій від лісу. За правління Лули стимулювалися стійкі ланцюжки постачання і проводилися інвестиції підвищення ефективності амазонського сільського господарства. Таким чином, економічне зростання відбувалося завдяки більш інтенсивному використанню земель, а не за рахунок їхнього розширення.

Вибори в Бразилії закінчилися перемогою і Сілва, який закликав боротися за нульову вирубку лісів.  Фото: Mike Krejci/Pexels.com

Однак у 2017 році Руссеф зазнала імпічменту на тлі зростаючого впливу бразильської фракції, до якої входили великі землевласники та представники гірничодобувної галузі.

Читайте також:  Кажани тероризували жінок у будинку з Airbnb

2018 року до влади прийшов Болсонару. При ньому знищення тропіків різко побільшало, а в першій половині 2022 року цей процес досяг рекордних темпів. Так, наприклад, у жовтні бразильське космічне агентство INPE виявило, що вирубування лісів підвищилося майже на 50% порівняно з минулим роком.

Не можна не відзначити, що збереження Амазонки життєво важливо для боротьби зі зміною клімату через кількість вуглекислого газу, що зігріває планету, який може бути поглинений настільки масивним лісом. За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, цей обсяг дорівнює приблизно 123 млрд тонн вуглецю.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я