Все про мандарини: скільки і де зберігати, і чому не слід викидати шкірку

138

Питання зберігання мандаринів більше турбують тих, хто їх вирощує або закуповує оптом. Їм доводиться використовувати спеціальне холодильне обладнання з регульованою температурою, вологістю та вентиляцією. Господиням, які хочуть створити оптимальні умови для домашнього зберігання продуктів, також потрібно враховувати ці параметри.

Як зберігати мандарини в домашніх умовах

Якщо у вас вдома виявилася велика кількість мандаринів або їх різновидів – танжеринів та клементинів – те, щоб максимально зберегти смакові якості та корисні властивості, подбайте про їхнє правильне зберігання:

  • Відберіть стиглі плоди або недозрілі, але тільки цілі і здорові з шкіркою, що щільно прилягає. Занадто м’які, мають пошкодження, вм’ятини або плями мандарини краще з’їсти відразу.
  • Де зберігати мандарини? Складіть підготовлені для зберігання мандарини в сітку, кошик або перфорований ящик, щоб вони не задихалися.
  • Поліетиленові пакети категорично не підходять
  • Укладайте мандарини не дуже щільно і не більше ніж у 3 шари, інакше нижні шари будуть м’ятися під верхньою вагою.
  • Зберігати мандарини в домашніх умовах можна на заскленому балконі або підвалі, де є відповідні умови: температура 4-6 ℃, вологість 80-90%, наявність вентиляції. Можна зберігати мандарини та в холодильнику, у відділенні для фруктів та овочів 3-5 тижнів.
  • Іноді переглядайте свій запас мандаринів і забирайте з нього всі плоди з ознаками псування.

Корисна порада: можна перевірити якість мандарину, трохи притиснувши шкірку. У стиглих і свіжих цитрусових з неї бризкає маслянистий ароматний сік.

Різні сорти мандаринів відрізняються один від одного за формою, кольором, розміром та смаком. Якщо ви любите солодші, то вибирайте круглі, середнього розміру, яскраво-жовтогарячі, важкі плоди.

Мандарини, які вирощують на вапняних кам’янистих ґрунтах в умовах субтропічного – теплого та вологого – клімату, містять до 10,6% цукрів. Великі, плескаті, товстокорі плоди частіше мають кисло-солодкий або навіть кислий смак, пише портал корисних порад Lena7.

Читайте також:  Підшкірний жир - як його позбутися без спорту і тренувань?

Термін зберігання мандаринів

При звичайній кімнатній температурі, тобто у вазі для фруктів на вашому столі, мандарини простоять лише кілька днів. У холодильнику або на балконі середній термін зберігання становитиме 1-2 місяці.

Для більш тривалого зберігання – до 4 місяців – краще вибирати мандарини середніх розмірів із жовтою шкіркою або з невеликою (не більше 1/3 площі поверхні) прозеленню.

Залежно від дозрівання плодів кожні 2 тижні температуру рекомендується знижувати на 1-2 ℃, а вологість підвищувати. Довше зберігаються мандарини, зірвані прямо з «плодоніжкою» – невеликим уламком гілочки із зеленим листком. Порівняно з іншими цитрусовими мандарини витримують найнижчі температури зберігання, але оптимальні – невеликі плюсові. При температурах нижче 0 ℃ мандарини втрачають всі свої смакові якості та соковитість. Тому заморожуванню вони не підлягають.

В умовах низької вологості (нижче 80%) мандарини досить швидко сохнуть, шкірка стає жорсткою та ламкою, гірше відокремлюється; при надто високій вологості (вище 90%) шкірка розм’якшується, що веде до швидкої появи ознак гниття та псування. Термін зберігання мандаринів можна продовжити в 1,5-2 рази, якщо протерти кожен з них олією або розтопленим воском.

Шкірка – природний захист

Зберегти соковиту м’якоть мандарину природно допомагає його шкірка. У ній містяться фітонциди та ефірні олії, які мають антибактеріальні та інші захисні властивості. Тож, з’їдаючи мандарин, не поспішайте викидати шкірку. Її можна висушити та додавати в чай ​​або випічку.

Навіть якщо ви просто інтенсивно пам’ятаєте свіжу шкірку в долонях, а потім злегка протрете ними обличчя, ви підживите свою шкіру і зекономите на дорогих косметичних засобах (якщо ви алергік, то ця порада не для вас). Ефірна олія мандарину входить до складу багатьох із них. Також його використовують у медичних цілях для стимуляції травлення та підвищення апетиту, зниження рівня цукру в крові, лікування бронхітів та інших захворювань верхніх дихальних шляхів, зміцнення нервової системи. Вважається, що ефірна олія мандарину має сприятливий психоемоційний вплив: знімає втому і напругу, надає бадьорості та покращує настрій!

Читайте також:  Новий цифровий регістр донорства органів у Німеччині

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я