“Все більше інтелектуалів покинуть Туреччину”

13

«Після 21 року правління Ердогана ще 5 років будуть нестерпними».

 

Кан Дюндар: «Все більше інтелектуалів покинуть Туреччину»

На думку журналіста Кана Дюндара, дедалі більше інтелектуалів покинуть Туреччину, якщо Реджеп Тайіп Ердоган переможе у другому турі виборів президента. “Буде відтік блискучих людей”, – сказав Кан Дюндар у вівторок в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. За його словами, його телефон дзвонить із самого ранку. Сам Дюндар живе у вигнанні у Німеччині.

За словами Дюндара, для нього особисто перемога Ердогана означатиме нові роки у вигнанні. Він продовжуватиме боротьбу здалеку. «Людям, які чинять опір, буде нелегко», – сказав він. «Після 21 року правління Ердогана ще 5 років будуть нестерпними».

У театрі імені Максима Горького в Берліні Дюндар та інші представили програму фестивалю «Гезі – 10 років по тому». Фестиваль проводиться на згадку про антиурядові протести Гезі в Туреччині 10 років тому. Так, з 26 травня по 25 червня заплановано дискусії, кінопокази та концерти.

В основному мирні протести влітку 2013 спочатку були спрямовані проти будівництва парку Гезі в Стамбулі. Вони переросли до загальнонаціональних демонстрацій проти авторитарної політики тодішнього прем’єр-міністра, а нині президента Ердогана. Уряд жорстоко придушив протести.

На недавніх президентських виборах Ердоган отримав найбільшу кількість голосів, але йому не вистачило абсолютної більшості. Тепер він має провести другий тур виборів зі своїм суперником Кемалем Киличдароглу 28 травня. Дюндар був головним редактором газети Cumhuriyet і був засуджений до тривалого тюремного ув’язнення після вибухонебезпечного репортажу в Туреччині 3 роки тому.

Читайте також:  Протести в Ізраїлі, незважаючи на відстрочку судової реформи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я